X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Szymon Kardaś: w społeczeństwie ukraińskim jest potrzeba zmiany

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 20:35
- Petro Poroszenko walczy o przetrwanie. Wydawało się, że warunki Zełeńskiego były zaporowe, że zostały postawione, właśnie po to, żeby do debaty nie doprowadzić. Zgoda Poroszenki jest świadectwem jego olbrzymiej determinacji – mówił w Polskim Radiu 24 dr Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • 06.04.19 Przed debatą wyborczą na Ukrainie. Komentarz dr Szymona Kardasia.
Przed drugą turą wyborów prezydenckich na Ukrainie Wołodymyr Zełenski i Petro Poroszenko poddali się badaniom medycznym na obecność w organizmie alkoholu i narkotyków.
Przed drugą turą wyborów prezydenckich na Ukrainie Wołodymyr Zełenski i Petro Poroszenko poddali się badaniom medycznym na obecność w organizmie alkoholu i narkotyków. Foto: PAP/EPA/STEPAN FRANKO

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zgodził się na warunek swojego rywala, komika Wołodymyra Zełenskiego, by odbyć debatę przed drugą turą wyborów prezydenckich na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Z propozycją debaty wystąpił jeszcze w niedzielę sam prezydent.

W odpowiedzi Zełenski oświadczył w środę, że daje szefowi państwa 24 godziny na decyzję o udziale w debacie, na którą zaprosił Poroszenkę na Stadion Olimpijski.

dr Szymon Kardaś: zaznaczył, że Zełenski teoretycznie ma przewagę w nadchodzącej debacie. – To on jest showmanem, on wyznaczył pole starcia. Nie wiemy jednak, jakim okaże się kandydatem gdy będzie musiał zderzać swoje racje w debacie, która będzie zawierała komponenty merytoryczne. Z jednej strony jest to show, z drugiej zaś nie będzie można uciec od reagowania na konkretne problemy podnoszone przez kandydatów. Poroszenko może tu ugrać punkty – zauważył ekspert.

Gość podkreślał, że daje się zauważyć chęć zmian dotychczasowego porządku politycznego na Ukrainie. - Niezależnie od tego czy do debaty dojdzie, i jaki będzie jej przebieg, trend, który się zarysował w ostatnich miesiącach pokazuje bardzo wyraźnie, że jest w społeczeństwie ukraińskim gigantyczna potrzeba zmiany. Niezależnie od tego, kto debatę wygra, wszystko przemawia za Zełeńskim, to jest mocno widoczny kierunek, co pokazały wyraźnie wyniki pierwszej tury wyborów. Oczekiwanie zupełnie nowego otwarcia w społeczeństwie ukraińskim jest na tyle silne, że zastanawiam się, czy jakiekolwiek jednostkowe wydarzenie może wpłynąć na wynik wyborów – podsumował dr Szymon Kardaś.

Do drugiej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie przeszli Zełenski i Poroszenko. Otrzymali oni odpowiednio: 30,24 oraz 15,95 procent poparcia. Drugą turę wyborów przewidziano na 21 kwietnia.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Bogumił Husejnow.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 06.04.2019

Godzina emisji: 19:46

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory na Ukrainie. Ekspert: Wołodymyr Zełenski nową twarzą starego systemu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 11:00
- Wołodymyr Zełenski jest nową postacią w ukraińskiej polityce. Wydaje się jednak maską starego systemu. Wszystko wskazuje na to, że stoi za nim jeden z oligarchów Ihor Kołomojski, który na ukraińskiej scenie politycznej obecny jest od dawna - komentował w Polskim Radiu 24 pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie Maciej Zaniewicz z Eastbook.eu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Adam Eberhardt: Wołodymyr Zełenski nie ma żadnych poglądów i to jest jego siła

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 18:05
- Wołodymyr Zełenski znalazł klucz do społeczeństwa poprzez bycie naturszczykiem w pełnym tego słowa znaczeniu - ocenił dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich. Poznaliśmy zwycięzcę pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: Wołodymyr Zełenski zgadza się na debatę z Petrem Poroszenką

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 20:14
Wołodymyr Zełenski, komik, który otrzymał największe poparcie w przeprowadzonych w niedzielę wyborach prezydenckich na Ukrainie, przyjął zaproszenie swojego rywala, urzędującego prezydenta Petra Poroszenki, do debaty przed drugą turą wyborów.
rozwiń zwiń