X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Soboń: polscy inżynierowie mają świetne pomysły. Wspieramy ich

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 18:05
- Marzy mi się w Polsce nowa dolina krzemowa. W ramach programu operacyjnego "Polska Wschodnia" budujemy na wschodzie kraju platformy wsparcia dla startupów, pojawiają się tam świetne pomysły - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Audio
  • Artur Soboń: polscy młodzi inżynierowie mają świetne pomysły ("Gość PR 24"/ Polskie Radio 24)

- Polska ma świetnych młodych informatyków. Mają świetne pomysły. Jeśli jeszcze uda się te pomysły połączyć z dużym biznesem, np. firmami energetycznymi, to takie pomysły zyskają trwałe podstawy, by stać się silnymi firmami. Możnaby osobną audycję zrobić o tym, jakie pomysły mają polscy inżynierowie - mówił Artur Soboń.

strategia pap1200.jpg
Realizacja Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju na półmetku. Jej projekty warte już 962 mld zł

Nie tylko biznes, także infrastruktura

Rozmówca Polskiego Radia 24 skomentował też realizowane i planowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestycje infrastrukturalne, przywołując przykład dróg Lubelszczyzny.

- Krajowa "17" to wizytówka tego, jak dobrze pracuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To ważny trakt komunikacyjny, Lublin jest największym miastem Polski wschodniej. W środę otwieramy 13-kilometrowy odcinek po remoncie, potem kolejne, a do końca tego roku cała krajowa "17" będzie oddana.

- W projektach drogowych i kolejowych zakontraktowaliśmy już 96 procent unijnych środków - dodał wiceminister.

inwestycje free1200.jpg
Inwestycji na świecie ubywa, ale nie w Polsce

Kluczowa Via Carpatia

Artur Soboń zaznaczył, że w przyszłej perspektywie unijnego finansowania zagwarantowane będą środki na budowę Via Carpatia. - Platforma Obywatelska nie zgłosiła Via Carpatia do europejskiej sieci drogowej. Przełamaliśmy to. Jest decyzja europejska, że Unia, w nowej perspektywie, zabezpieczy środki na tę drogę. To strategiczna inwestycja - podkreślił.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Rozmawiał: Adrian Klarenbach

Gość: Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju)

Data emisji: 18.06.19

Godzina emisji: 17.16

mbl

Czytaj także

Via Carpatią pojedziemy w Polsce w 2025 r.

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 18:34
Szlak komunikacyjny Północ-Południe czyli Via Carpatia, był tematem pierwszego posiedzenia Komisji Inicjatywy Środkowoeuropejskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking: Lublin i Trójmiasto z największym potencjałem inwestycyjnym

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 14:20
Oprócz Lublina i Trójmiasta w czołówce rankingu miast najbardziej przyjaznym inwestorom znalazły się także Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków i Szczecin - wynika z badania potencjału inwestycyjnego polskich miast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński: takiego wzrostu w inwestycjach nie było od lat

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 07:55
- Wzrost inwestycji był widoczny od kilku kwartałów, ale takiego wzrostu w inwestycjach prywatnych nie mieliśmy od wielu lat - mówił w "Sygnałach dnia" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń