X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

J. Saryusz-Wolski: Europa nie daje sobie rady w sprawie obsady stanowisk

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 15:45
- Europa nie daje sobie rady z pogodzeniem pomysłów na obsadę najważniejszych stanowisk w Unii Europejskiej. Pozostaje spór, kto ma decydować - czy Rada Europejska, czy Parlament Europejski - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
Audio
  • Jacek Saryusz Wolski o rozmowach ws. obsady stanowisk w UE (PR24)

- Jest wielka kłótnia między Francją a Niemcami. Ta rywalizacja była od zawsze, ale wcześniej była przykryta grubą warstwą lukru i rzeczywistej woli współpracy, wynikającej z wymogów historycznych - zaznaczył polityk.

Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
Jacek Saryusz-Wolski: Unia Europejska powinna trzymać się swoich korzeni

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 w obliczu brexitu "Unia Europejska została wytrącona z systemu »checks and balances«".

Trzy główne bloki w europarlamencie

- W Europie kształtują się trzy główne bloki, nieideowe: niemiecki - Europejska Partia Ludowa, blok liberalny, obecnie zwany "renesansowym", w którym dominuje Francja, i socjalistyczny, obecnie z dominacją hiszpańską. Jest mniej ideologii, więcej geografii - mówił Jacek Saryusz-Wolski.

Pytany o doniesienia medialne, że kandydatura Donalda Tuska jest brana pod uwagę w kontekście obsady fotela szefa Komisji Europejskiej, Jacek Saryusz-Wolski odparł, że myślał, iż to "ponury żart". - Artykuł 16 traktatu mówi, że komisarzy desygnują państwa członkowskie. Bez desygnacji kraju członkowskiego na komisarza nie można być przewodniczącym - mówił polityk.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sławomir Potapowicz (Nowoczesna): Donald Tusk nie będzie proponowany na żadne ważne stanowisko w Unii Europejskiej

W piątek rano w "Kwadransie politycznym" TVP Info, europoseł Leszek Miller był także pytany o kandydaturę Donalda Tuska na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. - W Brukseli szepcze się, że kandydatura Donalda Tuska jest brana pod uwagę, ale jest to bardzo mało prawdopodobny wariant - odpowiedział były premier. 

"Ciężki portfel" zdecyduje o sile Polski

W opinii gościa Polskiego Radia 24, o pozycji i sile Polski w Unii Europejskiej decydować będzie "ciężki portfel", czyli obsadzenie Polaków na stanowiskach komisarzy w kluczowych sprawach. - Najcięższe portfele to polityka zagraniczna, handlowa, rolna, budżet, energia, konkurencja, również wymiar sprawiedliwości i spraw wewnętrznych - wyliczył polityk. - Wtedy można grać o tzw. trade-offy - dodał Jacek Saryusz-Wolski.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS)

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 13.33

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kosma Złotowski: Parlament Europejski to przedłużenie wojny. Każdy walczy o swoje interesy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:40
- Parlament Europejski jest przedłużeniem wojny środkami niemilitarnymi. Każdy tam walczy o swoje interesy, które jasno potrafi zdefiniować - powiedział w Polskim Radiu 24 Kosma Złotowski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryszard Legutko będzie przewodniczył delegacji PiS w PE

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:08
- Spotkałem się prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim i zostałem nominowany jako przewodniczący delegacji PiS w Parlamencie Europejskim - powiedział prof. Ryszard Legutko. Jak dodał, będzie także kandydatem na szefa grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: antypolska obsesja Fransa Timmermansa została ukarana. Szefem KE nie będzie ktoś, kto atakował nasz kraj

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 15:34
- Według moich szacunków w prezydium Parlamentu Europejskiego będzie trzech Polaków, z czego dwóch z PiS i jeden z PO. Jednogłośnie zarekomendowaliśmy kandydatury prof. Zdzisława Krasnodębskiego i prof. Karola Karskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.
rozwiń zwiń