X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

W. Kirejczyk: odzyskanie niepodległości to także odbudowa wspólnoty Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:00
- Chcemy pokazywać, że odzyskanie niepodległości, odbudowa polskiej państwowości wymagała nie tylko zaangażowania militarnego, ale także działań nakierowanych na odbudowę tkanki społecznej, wspólnoty Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Kirejczyk, zastępca dyrektora biura programu "Niepodległa".
Audio
W. Kirejczyk: odzyskanie niepodległości to także odbudowa wspólnoty Polaków
Foto: PAP ARCHIWUM / Jakub Kamiński

W poniedziałek 11 listopada będziemy obchodzili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju odbędą się wtedy dziesiątki imprez, których głównymi bohaterami będą żołnierze, wojsko i odzyskana niepodległość. MON postanowiło świętować rocznicę odzyskania niepodległości dzień wcześniej. 10 listopada w Warszawie oraz 33 innych miastach w Polsce odbędą się pikniki "Służymy Niepodległej". W ich trakcie będzie można podziwiać sprzęt wojskowy i wyszkolenie wojskowych. Elementem wydarzenia będą również kina frontowe, występy orkiestr wojskowych oraz możliwość degustacji wojskowej grochówki.  Jednym z najważniejszych wydarzeń zaplanowanych podczas pikników "Służymy Niepodległej" będzie wspólne odśpiewanie "Marszu Pierwszej Brygady", czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Polska niepodległość święto 1200.jpg
Polska Niepodległa - serwis Polskiego Radia na 101. rocznicę odzyskania niepodległości

"Każdy ma jakieś zobowiązania wobec Ojczyzny"

Gość PR24 mówił m.in. na temat programu Niepodległa. - W ramach naszych działań chcemy pokazywać, że odzyskanie niepodległości, odbudowa polskiej państwowości wymagała nie tylko zaangażowania militarnego, ale także działań nakierowanych na odbudowę tkanki społecznej, wspólnoty Polaków. Budowanie silnej wspólnoty Polaków oraz prowadzenie działań odbudowy kulturowej i administracyjnej to aspekty odzyskiwania niepodległości, które pokazujemy w ramach programu - powiedział w PR24 Wojciech Kirejczyk.

- Myślę, że takie pokazywanie naszej niepodległości może być inspiracją dla wszystkich nas dzisiaj. Nie każdy z nas służy w Wojsku Polskim, a jednak każdy z nas ma jakieś zobowiązania wobec Ojczyzny. Każdy z nas może po prostu dołożyć swoją cegiełkę do niepodległości - dzisiaj i w przyszłości - dodał gość PR24.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24

--------------------

Data emisji: 08.11.2019

Godzina emisji: 13.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto Niepodległości w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 11:13
Polski naród obchodził 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Z okazji przypadającego na 11 listopada Święta Niepodległości wszystkie programy Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje związane z tym wydarzeniem. Dokładnie w południe wyemitowały one hymn narodowy, a muzyczną ilustracją dnia były utwory rodzimych wykonawców.
rozwiń zwiń