Dyr. Radia Chopin: walczymy o rozpoznawalność, konkurencja nie śpi

- Nie możemy poprzestawać na podsumowaniach, musimy także patrzeć w przyszłość. Cały czas walczymy o rozpoznawalność. Fakt, że jesteśmy dostępni tylko na platformie cyfrowej DAB+, która cały czas jest rozwijana przez Polskiego Radio, oraz w internecie powoduje, że musimy zwracać się do potencjalnych odbiorców, bo konkurencja jest bardzo duża - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Marcin Gmys, dyrektor Radia Chopin.       

2019-11-11, 16:31

Dyr. Radia Chopin: walczymy o rozpoznawalność, konkurencja nie śpi
Włodek Pawlik podczas urodzinowego koncertu Polskiego Radia Chopin. Foto: Wojciech Kusiński

Posłuchaj

11.11.19 Prof. Marcin Gmys o Polskim Radiu Chopin
+
Dodaj do playlisty

W południe 11 listopada, 2017 roku rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin. Stacja dostępna jest w ramach naziemnej technologii cyfrowej DAB+ oraz w internecie.

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że paradoksalnie trudniej jest się przebić z marką Polskie Radio Chopin. - Chopina w polskiej przestrzeni jest bardzo dużo i kolejny produkt wymaga oddzielnej promocji. Na naszą korzyść wpływa fakt, że przez 24 godziny na dobę nadajemy muzykę, która jest ściśle związana z tym kompozytorem - powiedział prof. Marcin Gmys. 


Powiązany Artykuł

Kevin Kenner.jpg
Kevin Kenner na 2. urodzinach Polskiego Radia Chopin

Jego zdaniem należy dotrzeć do świadomości wszystkich melomanów w Polsce. - Staramy się rozwijać atrakcyjną stronę internetową, jesteśmy obecni na Facebooku i w portalu Polskiego Radia. Uruchomiliśmy festiwal w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, gdzie Fryderyk Chopin przebywał. Wychodzimy poza Warszawę, nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni, gdzie odbywa się konkurs dla dzieci i młodzieży. Transmitujemy koncerty laureatów tego wydarzenia. Organizujemy również własne koncerty-transmisje ze studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Ostatnio ukazała się nasza druga płyta - dodał dyrektor Polskiego Radia Chopin. 

Bezcenne archiwa Polskiego Radia

Polskie Radio Chopin korzysta również z bogatych zasobów Archiwum Polskiego Radia, w którym zachowały się nagrania utworów kompozytora w interpretacjach znanych artystów, jak Ignacy Jan Paderewski i Artur Rubinstein. W radiowym archiwum są też, rejestrowane od 1955 roku, przesłuchania Konkursów Chopinowskich. Dzięki nim słuchacze zapoznają się z różnymi tradycjami, szkołami pianistycznymi i stylami interpretacji.       

REKLAMA

W Radiu Chopin twórczość kompozytora stanowi punkt również wyjścia do rozważań o muzyce polskiej i europejskiej. - Głównym obszarem naszych zainteresowań jest muzyka od baroku aż do początków XX wieku. To, z czego Chopin wyrastał, muzyka Bacha, Beethovena, Mozarta. Nadajemy również muzykę kompozytorów na których Chopin wpływał, jak Karol Szymanowski - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.   

Drugie urodziny Polskiego Radia Chopin będą świętowane 13 listopada (godz. 19.00) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wieczór uświetni występ amerykańskiego pianisty Kevina Kennera, finalisty Konkursu Chopinowskiego. Artysta zaprezentuje kompozycje Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Ewa Wasążnik.

REKLAMA

Data emisji: 11.11

Godzina emisji: 15.33

PR24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej