X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ks. Kacper Malicki: Boże Narodzenie to celebracja życia

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 11:55
- Boże Narodzenie jest świętem, które pociąga nawet ludzi, którzy rzadko przychodzą do kościoła, jednak przychodzą na pasterkę czy chcą świętować, spotkać się z rodziną i w jakiś sposób zaczerpnąć sił z tej atmosfery, nacieszyć się radością chrześcijan, ludzi wierzących – mówił w Polskim Radiu 24 ks. Kacper Malicki.
Audio
  • Ks. Kacper Malicki: jest niewiele osób, których nie poruszyłby obraz żłóbka i Zbawiciela, który przyszedł na świat (Temat dnia/Gość PR24)
  • ks. prof. Robert Skrzypczak: Chrystus przychodzi, by uwalniać nas od pokusy uciekania od życia
Szopka, adoracja Dzieciątka przez Trzech Króli, kościół Saint Etienne du Mont, Paryż (fragment)
Szopka, adoracja Dzieciątka przez Trzech Króli, kościół Saint Etienne du Mont, Paryż (fragment)Foto: Zvonimir Atletic/ Shutterstock

- Święta Noc Bożego Narodzenia pozwala nam każdego roku na nowo odkrywać bliskość Boga. Stwórca, który każdego z nas powołał do istnienia, nie przestaje się nami wciąż żywo interesować – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt. Rodakom życzył radości, jaką daje bliskość Boga.

ks. Paweł Rytel Andrianik 1200.jpg
Rzecznik Episkopatu: rodzina jest najcenniejszym skarbem ludzkości

Biskup Gądecki podkreślił, że Boże Narodzenie łączy wszystkich Polaków w kraju i za granicą. "W tych pięknych Bożonarodzeniowych chwilach życzę wam, byście wśród nawału codziennych obowiązków odkrywali tę cichą i delikatną, a równocześnie pełną miłości i mocy obecność Boga. Nowonarodzonego Chrystusa możemy przecież spotykać każdego dnia w sakramentach i na modlitwie. Niech takich głębokich spotkań będzie w waszym życiu wiele i niech rozświetlają one blaskiem z nieba wszystkie trudy codzienności" - napisał przewodniczący KE.

Ks Kacper Malicki odniósł się do zjawiska laicyzacji, szczególnie mocno postępującej w krajach Europy Zachodniej. – Przeżywanie czy świętowanie wiary we wspólnocie nie jest zagrożone. To zależy od nas, czy będziemy podtrzymywać tradycje, nawet gdy instytucja czy prawo nie będzie tego robić za nas. Jeśli otworzymy drzwi Chrystusowi, Duch Święty robi resztę. Pan Bóg jest hojny, także w te święta, to co przeżywasz z Chrystusem, nie przeżyjesz nigdzie indziej, to nie jest coś zamiast, tylko coś wyjątkowego – mówił gość audycji.

O katolickim wymiarze Świąt Bożego Narodzenia z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem, duszpasterzem, publicystą, wykładowcą papieskiego Wydziały Teologiczne oraz seminarium duchownego w Warszawie rozmawiała Małgorzata Jędrzejczyk.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski, Małgorzata Jędrzejczyk

Gość: ks. Kacper Malicki, ks. prof. Robert Skrzypczak

Data emisji: 24.12.2019

Godzina emisji: 10.33 i 11.33

PR24/PAP/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Terlikowski: serce chrześcijaństwa zaczyna zmieniać miejsce

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 19:43
- Japonia jest miejscem, które było kiedyś ściśle związane z Matką Bożą. Jej objawienia w Akita zawierały bardzo mocne rzeczy dotyczące Kościoła - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Terlikowski, filozof i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie z duszą czy bez". Rola chrześcijaństwa w polityce europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 07:33
- Chadecja stworzyła dwa najwspanialsze pomysły po II Wojnie Światowej które miały odsunąć widmo kolejnej wojny; integrację europejską, działo Roberta Schumana i ideę socjalnej gospodarki rynkowej Konrada Adenauera i Ludwiga Erharda – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Drozdek, socjolog, ekspert Centrum Myśli Chrześcijańsko-Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" łączy w dzieleniu się dobrem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 08:15
"Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" już po raz 26. łączy przy stole wigilijnym najpierw dwie, a potem trzy organizacje charytatywne Kościołów Chrześcijańskich: katolicką Caritas Polska, prawosławny Eleos i ewangelicką Diakonię. W Polskim Radiu 24 o wydarzeniu opowiadają przedstawiciele wszystkich organizacji: Maurycy Pieńkowski - Caritas Polska, ks.Tomasz Stempa - Eleos i Wanda Falk - Diakonia.
rozwiń zwiń