X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"To jest dla mnie kluczowa sprawa". Prof. Antoni Dudek o legitymizacji zwycięzcy wyborów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 10:15
- Ciągle jest szansa, że jeżeli wybory się odbędą, to ich rezultat nie będzie podważany. To jest dla mnie kluczowa sprawa - interesuje mnie, żeby zwycięzca wyborów był uznawany przez wszystkich uczestników - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • Prof. Antoni Dudek: twarde fakty są takie: porozumienie ze środy ciągle obowiązuje (Temat dnia/Gość PR24)
Prof. Antoni Dudek
Prof. Antoni Dudek Foto: PR24/Robert Bartosewicz
Jarosław Kaczyński 1200 PAP.jpg
Jarosław Kaczyński: rządy Zjednoczonej Prawicy zmieniają Polskę na lepsze

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", którego fragmenty opublikował portal Niezalezna.pl odniósł się do sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. - Mamy swe skrzydło dość radykalne, ale mamy też drugie - umiarkowane, czy wręcz bardzo umiarkowane, którego przedstawicielem jest Jarosław Gowin. Tarcia między nami nie są, jak sądzę, niczym nowym - podkreślił.

- Dzięki różnorodności spojrzeń, różnorodności opinii jesteśmy w stanie odnosić zwycięstwa, a przez to sprawować władzę, kontynuować marsz, podczas którego zmieniamy Polskę - ocenił prezes PiS.

"Żadna decyzja na ten temat nie zapadła"

Prof. Antoni Dudek, który był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że "wydawało się, iż nie będzie już prób przeprowadzania wyborów prezydenckich w maju". - Zwłaszcza po porozumieniu zawartym między Jarosławem Gowinem a prezesem PiS - nadmienił.

pap_20181127_07F (1).jpg
Poseł PiS: wybory prezydenckie 23 maja są prawnie możliwe

- Wczoraj rozeszły się pogłoski, że podczas narady na ul. Nowogrodzkiej miały być przeprowadzane rozmowy nt. wyborów prezydenckich 23 maja. Wydaje się, że żadna decyzja na ten temat nie zapadła - stwierdził.

Prof. Dudek: to jest dla mnie kluczowe

- Ciągle jest szansa, że jeżeli wybory się odbędą, to ich rezultat nie będzie podważany. To jest dla mnie kluczowa sprawa - interesuje mnie, żeby zwycięzca wyborów był uznawany przez wszystkich uczestników - zaznaczył politolog.

Prof. Antoni Dudek sprecyzował obecną sytuację. - Twarde fakty są takie: porozumienie ze środy ciągle obowiązuje, co oznacza, że zaczyna się nowy proces legislacyjny nad przepisami dot. wyborów prezydenckich w duchu proponowanym przez posłów Porozumienia - tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Gość: prof. Antoni Dudek (politolog, UKSW)
Data emisji: 10.05.2020
Godzina emisji: 09.06

PR24/PAP/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Rafał Potocki: Jarosław Gowin bardzo podpadł opozycji

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 16:00
- Przez najbliższy Jarosław Gowin czas nie ma innego wyjścia, niż trzymać się tego porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). Wojciech Reszczyński uważa, że b. wicepremier powinien odnieść się do pogłosek dot. stanowisk, jakie chciała mu oferować opozycja. Sławomir Jastrzębowski ocenił, że rola polityka w Zjednoczonej Prawicy wzrosła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majdzik: Jarosław Kaczyński jednym z najmądrzejszych polityków powojennej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 16:21
- Muszę pogratulować panu prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu. Naprawdę jest to jeden z najmądrzejszych powojennych polityków w Polsce. Bardzo ładnie rozpracował totalną opozycję - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Majdzik, działacz podziemia antykomunistycznego w okresie PRL. Gościem PR24 był także Andrzej Rozpłochowski, legenda Solidarności ze Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zbiera trzy razy więcej głosów niż KO

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 17:10
Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, 52 proc. badanych poparłoby PiS, 17 proc. - KO, 12 proc. - Lewicę, 10 proc. - Konfederację - informuje portal wPolityce.pl powołując się na wykonany na jego zlecenie sondaż Social Changes. Do Sejmu - według sondażu - weszłoby jeszcze PSL z 8 proc. poparciem.
rozwiń zwiń