X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Traktuję pandemię jako silne szkło powiększające". Prof. Mączyńska o wpływie COVID-19 na gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 13:17
- Stworzyliśmy bulimiczny system gospodarki, który jest porównywalny do "wyścigów Formuły 1 bez koła zapasowego". Mam nadzieję, że kryzys pandemiczny przynajmniej na krótko przyniesie otrzeźwienie - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomistka z SGH.
Prof. Elżbieta Mączyńska
Prof. Elżbieta MączyńskaFoto: Polskie Radio 24

Rozmowa dotyczyła wpływu COVID-19 na gospodarkę. - Traktuję pandemię jako silne szkło powiększające. Uświadomiła ona nam, jak wiele błędów popełniliśmy w kształtowaniu gospodarki globalnej. Niestety historia dowodzi, że pamięć pokryzysowa jest bardzo krótka - oceniła prof. Elżbieta Mączyńska.

przemysł1200.jpg
Wiceminister rozwoju: robotyzacja jest najlepszym sposobem na modernizację firm

- Stworzyliśmy bulimiczny system, który jest porównywalny do "wyścigów Formuły 1 bez koła zapasowego". Pandemia pokazała, że jest koniec wyścigu o niskie ceny czy wydłużanie łańcuchu dostaw. Mam nadzieję, że kryzys pandemiczny przynajmniej na krótko przyniesie otrzeźwienie - podkreśliła.

Czytaj także:

Zdaniem rozmówczyni "konsumpcja wróci do poziomu, a może nawet go przekroczy, ale istotne jest to, aby to była mądra konsumpcja. Wiele zależy od tego, czy wykorzystamy potencjał cyfryzacji i robotyki. Być może, coś z tych nauk w czasie kryzysu zostanie. Narozrabialiśmy niebotycznie w gospodarce światowej i stworzyliśmy gospodarkę bez koła zapasowego, co uwidoczniła pandemia".

Posłuchaj
07:01 PR24_MPLS 2020_09_09-11-24-02.mp3 Prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie na temat wpływie pandemii na gospodarkę (Temat Dnia/Gość PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: prof. Elżbieta Mączyńska (SGH)

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 11.24

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju: UE przegrywa wyścig technologiczny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 20:06
- Jeżeli UE nie położy większego nacisku na badania, rozwój uniwersytetów, ekosystemu innowacji, to dystans między światowymi gigantami - jakimi są USA i Chiny - a Unią, będzie się powiększał - przyznaje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, będący gościem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwolnienia mogą się zdarzyć, ale jesteśmy na to przygotowani". Stanisław Szwed o drugiej fali koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 23:11
Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, stwierdził podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, że przed drugą falą koronawirusa mogą zdarzyć się zwolnienia pracowników. - Jesteśmy jednak na to przygotowani, bo mamy formy wsparcia dla osób poszkodowanych w wyniku pandemii - mówi Szwed w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej tanich mieszkań na wynajem. Będzie ponadpartyjna zgoda?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 00:40
Sejm zajmie się na najbliższym posiedzeniu pakietem ws. budowy większej liczby tanich mieszkań na wynajem. - Dyskutowałem z wieloma klubami parlamentarnymi na temat tego pakietu. Wszyscy go popierali. Na najbliższym posiedzeniu powiemy: "sprawdzam" - przekonuje podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu w rozmowie z portalem PoskieRadio24.pl Robert Nowicki, wiceminister rozwoju.
rozwiń zwiń