X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zdalne zaprzysiężenie rządu? Politolog: popieram wprowadzanie takich rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:30
- Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem wszelkich rozwiązań, które umożliwiłyby na przykład prace zdalne rządu czy choćby jego zaprzysiężenie w takiej formie - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Machnik ze Szkoły Głównej Menedżerskiej. 
Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego na temat zmian w rządzie
Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego na temat zmian w rządzieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Ceremonia zaprzysiężenia nowych ministrów w Pałacu Prezydenckim, która planowana była na godzinę 15.00 w poniedziałek, nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Powodem jest wykrycie koronawirusa u polityka Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Czarnka, który ma objąć resort edukacji i nauki.

pałac prezydencki shutter 1200.jpg
Ceremonia zaprzysiężenia rządu przełożona. Powodem koronawirus u mianowanego ministra

- Koronawirus w swoim dramatyzmie pokazał szeroko pojętemu społeczeństwu: instytucjom publicznym, uczelniom, światowi biznesu, że tak naprawdę jesteśmy w stanie funkcjonować w cyfrowym świecie. Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem wszelkich możliwych rozwiązań, które umożliwiłyby na przykład prace zdalne rządu czy choćby zaprzysiężenie rządu w takiej formie - powiedział dr Bartłomiej Machnik.


Posłuchaj
25:22 PR24_MPLS 2020_10_05-14-33-37.mp3 Dr Bartłomiej Machnik o koronawirusie (Temat dnia)

 

Jak zaznaczył, "jest za tym, aby w tej trudnej sytuacji wyciągać również konstruktywne wnioski od strony związanej z elementarnym funkcjonowaniem państwa".

Czytaj także:

- Dla mnie fundamentalnym pytaniem jest nie: "czy takie rozwiązania wprowadzić", ale "w jaki sposób" - czy to ma być wprowadzone w formie konkretnej ustawy, czy może wpiszemy tego typu funkcjonowanie do konstytucji? Tak naprawdę dotyka to fundamentalnych i elementarnych funkcji działalności państwa na co dzień - podkreślił ekspert.

- Cieszy natomiast to, że mamy ciągłość, że nie doszło do takiego momentu, że ministerstwa zostały bez obsady, bez ministrów - dodał gość PR24.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: dr Bartłomiej Machnik (Collegium Humanum, Szkoła Główna Menedżerska)
Data emisji: 5.10.2020
Godzina emisji: 14.33

PR24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem. Kto z ministrów zostanie objęty kwarantanną?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 13:34
- Powiatowy Inspektor Sanitarny kończy dochodzenie epidemiczne; czekamy na informację, kto powinien zostać objęty kwarantanną, a kogo ta kwarantanna nie będzie dotyczyła - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk pytany o procedury wdrażane w KPRM. Według nieoficjalnych informacji PAP osoby, które miały kontakt z Czarnkiem zostaną skierowane na kwarantannę.
rozwiń zwiń