X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Sałek: prezydent Andrzej Duda wspiera działania rządu w zakresie szczepień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 15:16
- Prezydent Andrzej Duda na bieżąco jest w kontakcie z premierem i poszczególnymi ministrami i na bieżąco jest informowany o tym co się dzieje w zakresie pandemii, a także wspiera działania rządowe i włącza się w działania praktycznie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Paweł Sałek o współpracy prezydenta z rządem w zakresie pandemii (Temat Dnia/Gość PR24)
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Rozmowa dotyczyła współpracy Kancelarii Prezydenta z Kancelarią Premiera w zakresie pandemii. - Prezydent Andrzej Duda na bieżąco jest w kontakcie z premierem i poszczególnymi ministrami i na bieżąco jest informowany o tym co się dzieje w zakresie pandemii, a także włącza się w działania praktycznie, niedawno chociażby oddał osocze. Prezydent wspiera działania rządowe - podkreślił Paweł Sałek.

- Wszyscy musimy dostosować się do nowego reżimu sanitarnego i musimy nauczyć się żyć z koronawirusem. Szczepionka to sprawa dobrowolna i każdy indywidualnie będzie decydował czy się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Na swoim poziomie każdy powinien pilnować wytycznych sanitarnych. Nie jest to na tyle uciążliwe, by przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu - dodał.

Piotr Muller Müller 1200.jpg
Müller: niezwłocznie po tym, gdy dotrą do nas pierwsze dostawy, będziemy gotowi, by rozpocząć szczepienia

"Pomoc będzie utrzymana"

Jak podkreślił gość Polskiego Radia 24, "są pewne sprawy, które trzeba załatwić osobiście, ale wiele spraw można załatwiać internetowo. Najbardziej przykre i trudne są relacje społeczne, ale mam nadzieję, że gdy sytuacja zostanie opanowana, będą mogły być odbudowane z większą siłą. Dla dzieci i młodzieży ważne jest też, aby edukacja mogła być prowadzona w tradycyjny sposób". 

- Ze strony rządowej i ze strony pana prezydenta jest apel o zachowanie rozwagi, aby kontakty rodzinne ograniczyć do minimum, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Ferie będą odbywać się wspólnie dla całej Polski. Jeśli sezon nie ruszy, państwo przewidziało kompensaty dla branż, które będą miały uszczerbek. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Pomoc państwa dla sektorów turystycznych będzie zaproponowana i będzie utrzymana - zapowiedział. 

Czytaj także:

- Miejmy nadzieję, że szczepionka przyniesie pozytywny skutek i populacja nabierze pewnej odporności. Wszyscy uczymy się współżycia z tym wirusem. Premier Mateusz Morawiecki zaproponował rozwiązanie dotyczące również gospodarki. Nie dochodzi do całkowitego zamknięcia gospodarki, bo odpowiedzialność za państwo, gospodarkę i sferę budżetową jest taka, że trzeba zarabiać na pensje. Krwioobieg gospodarczy musi funkcjonować - zaznaczył rozmówca.

Posłuchaj
23:59 PR24_MPLS 2020_12_03-14-33-18.mp3 Paweł Sałek o współpracy prezydenta z rządem w zakresie pandemii (Temat Dnia/Gość PR24)

W audycji również temat budżetu unijnego.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 3.12.2020
Godzina emisji: 14.33

PR24/PAP/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dotacje, zwolnienie ze składek ZUS, postojowe. Premier przedstawił Tarczę Branżową

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:00
- Zwolnienie ze składki ZUS za listopad, wypłaty postojowego, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł, zwolnienie z opłaty targowej za cały 2021 rok - to elementy wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami związanymi z epidemią, przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce. Sprawdź najważniejsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:33
Proces szczepień przeciwko COVID-19 będzie przebiegał w czterech krokach: rejestracja online, zgłoszenie do punktu szczepień, szczepienie i obserwacja oraz powtórzenie procesu - poinformowała w środę Kancelaria Premiera. W piątek rusza nabór podmiotów, które zajmą się organizacją punktów szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ograniczenia epidemiczne w Polsce. Od dziś obowiązuje szczegółowe rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:10
Od dzisiaj obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie liczy 20 stron i jest bardzo szczegółowe.
rozwiń zwiń