more_horiz

Kryzys małżeństwa we współczesnym świecie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 10:12
- Stosowana jest konsumpcja miłości. Polega ona na wybieraniu tego, co dla nas najlepsze, najbardziej wygodne i czego w danej sytuacji najbardziej potrzebujemy. Odrzucane są sprawy trudne, nie do końca wpisujące się w nasz scenariusz życiowy. Jest to sprzeczne z ideą małżeństwa - powiedziała Karolina Pilawa, publicystka z Klubu Jagiellońskiego.
W rozwodzie poszkodowane są także dzieci
W rozwodzie poszkodowane są także dzieciFoto: fizkes/ Shutterstock

Karolina Pilawa jest autorką analizy "Małżeństwa boimy się bardziej od rozwodu. O miłości w badaniach i popkulturze" podejmującej tematykę relacji międzyludzkich w obecnych czasach.

shutterstock_1276191043 (2).jpg
Mężczyzna i rozwód

Na antenie Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę, że zmiany kulturowe, jakie dokonują się na przestrzeni ostatnich lat oraz pewne mity w kulturze europejskiej, jak i światowej, wpływają na sposób, w jaki postrzegamy małżeństwo i miłość oraz jak sobie z nią radzimy.

Posłuchaj
22:39 _PR24_AAC 2021_01_06-09-07-13.mp3 Karolina Pilawa o współczesnym podejściu do kwestii małżeństwa, miłości, rozwodu ("Temat dnia/Gość PR24")

- Konsumpcjonistyczne podejście do tych kwestii jest bardzo ważnym czynnikiem. Można powiedzieć, że współcześnie stosowana jest konsumpcja miłości. Polega ona na wybieraniu tego, co dla nas najlepsze, najbardziej wygodne i czego w danej sytuacji najbardziej potrzebujemy. Odrzucane są sprawy trudne, nie do końca wpisujące się w nasz scenariusz życiowy. Jest to sprzeczne z ideą małżeństwa, będącej wyrazem wspólnotowości, której kryzys jest obecnie obserwowany - wskazała Karolina Pilawa.

Więcej o tym, jak współcześni ludzie podchodzą do kwestii małżeństwa, rodziny, miłości i trwałości związku oraz co na to wpływa w całej rozmowie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Mateusz Drozda
Gość: Karolina Pilawa, publicystka
Data emisji: 06.01.2021
Godzina emisji: 09.07

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także