X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Na WUM zadziałał układ". Wybranowski o szczepieniach na COVID-19 poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:02
- Na WUM zadziałał układ, w którym byli ludzie wywodzący się PRL-owskiego rozdania tych elit - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Wybranowski w odniesieniu do zaszczepienia przeciw COVID-19 osób poza kolejnością.
Wojciech Wybranowski
Wojciech WybranowskiFoto: PR24

Zdaniem Wybranowskiego "nie jest to tylko kwestia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego". - W wielu innych, mniejszych miastach również doszło do podobnych nieprawidłowości, może nie na aż tak dużą skalę - zaznaczył.

WUM forum 1200.jpg
Szczepienia poza kolejnością na WUM. Piotr Müller: wyniki kontroli poznamy jeszcze dziś

- Mamy do czynienia z aferą, która wyraźnie pokazuje działanie układu - podkreślił publicysta. Jego zdaniem sytuacja związana z zaszczepieniem osób poza kolejnością pokazuje "istnienie pewnego układu towarzysko-biznesowo-politycznego".

Posłuchaj
16:33 _PR24_AAC 2021_01_11-15-39-41.mp3 Wojciech Wybranowski o szczepieniach poza kolejnością na WUM (Temat Dnia/Gość PR24) 

Czytaj również:

- Ten układ powoduje, że placówka, mając szczepionkę, dzwoni nie po swoich pracownikach, nie po lekarzach, nie po pacjentach wymagających pilnej opieki, ale po znajomych celebrytach - zauważył Wybranowski.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że nie chciałby, "żeby w Polsce, tyle lat po upadku komuny, wyjątkowo ważną osobą trzymającą władzę był gen. SB Roman Kurnik, wyjątkowo negatywna postać". - Lekarze, pacjenci i studenci WUM mówią, że nikt się do nich nie zwracał w sprawie szczepionek - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Wojciech Wybranowski (publicysta) 
Data emisji: 11.01.2020
Godzina: 15.39

itom/pr24

Czytaj także

"Sprawa życia i zdrowia innych". Cezary Pazura zachęca do szczepień w nowym spocie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:20
- Szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych - mówi na najnowszym spocie zachęcającym do szczepienia się przeciw COVID-19 Cezary Pazura, ambasador kampanii #SzczepimySię
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Kuchar: szczepienie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem niż bierne oczekiwanie na zakażenie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 14:33
- Mamy w tej chwili dwie drogi, albo się zaszczepić, albo czekać aż na nas przyjdzie kolej, żeby się zarazić koronawirusem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń