X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Fedorowski: krzywa szczepień w Polsce cały czas pnie się do góry

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:05
- Póki co nasz kraj znajduje się poniżej krzywej szczepień w Unii Europejskiej. W Polsce ten wskaźnik wynosi 0,68 szczepionych na 100 osób. Unijna krzywa znajduje się na poziomie 0,75. Jednak pniemy się do góry - powiedział prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Europejska Agencja Leków, po otrzymaniu wniosku od koncernu AstraZeneca, oceni szczepionki pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Szefowa Komisji Europejskiej podkreśliła, że jeśli tylko preparat firmy AstraZeneca uzyska pozytywną naukową ocenę ekspertów agencji, wtedy Komisja bezzwłocznie zatwierdzi go i dopuści do obrotu.

Szczepienia PAP-1200.jpg
Dr Michał Sutkowski: do wakacji możemy zaszczepić nawet 30 proc. populacji

W ocenie prof. Jarosława Fedorowskiego, wydanie pozwolenia na korzystanie ze szczepionki pozwoli na zwiększenie tempa szczepień.

- Ma ona najłatwiejsze warunki przechowywania i dystrybucji. Zdolności produkcyjne też są dużo większe. Ma podobną skuteczność do tych, które już zostały dopuszczone do obrotu. Dobrze, że trafi w sporej liczbie do Polski - zaznaczył.

Posłuchaj
21:59 _PR24_AAC 2021_01_13-11-07-38.mp3 Prof. Jarosław Fedorowski o przebiegu szczepień w Polsce ("Temat dnia/Gość PR24")

Zwrócił jednak uwagę, że jak na razie nasz kraj znajduje się poniżej krzywej szczepień w Unii Europejskiej. - W Polsce ten wskaźnik wynosi 0,68 szczepionych na 100 osób. Unijna krzywa znajduje się na poziomie 0,75 - zaznaczył prof. Fedorowski.

- Niepokojącym byłoby to, gdyby nasza krzywa mocno odbiegała od średniej unijnej. Obserwując wykresy na przestrzeni ostatnich dni, były momenty, w których znajdowaliśmy ponad nią. Dziś jesteśmy poniżej i znowu się pniemy do góry. Musimy zintensyfikować prace, by szczepionki, były jak najszybciej aplikowane - zwrócił uwagę prezes Polskiej Federacji Szpitali.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali 
Data emisji: 13.01.2021
Godzina emisji: 11.07

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Alfred Bujara: zaszczepienie pracowników handlu kluczowe jest dla funkcjonowania społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:17
- Pan prezydent Andrzej Duda przychylnie odniósł się do naszego postulatu, by pracownicy handlu w pierwszej grupie zostali włączeni do narodowego planu szczepień. Prezydent dostrzega, że ci pracownicy są grupą szczególnego ryzyka. Rozmowy między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Zdrowia w tej sprawie są prowadzone - powiedział w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność". 
rozwiń zwiń