more_horiz

"Nie bałbym się powiedzieć, że to już ekspansja". Ekspert o odejściach polityków do ruchu Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 12:15
- Nie można jednak jeszcze mówić o drastycznym załamaniu się PO, ale negatywne ruchy widać w tej partii od dłuższego czasu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. 
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: shutterstock/Karol Cygal

Do ruchu Szymona Hołowni, Polska 2050, dołączyło czworo nowych członków, w tym dotychczasowa poseł Koalicji Obywatelskiej, Paulina Hennig-Kloska. Poza nią, także radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi.

"Wizerunkowy sukces"

- Nie bałbym się powiedzieć, że to już ekspansja, ponieważ biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z ugrupowaniem poza parlamentem, to okoliczność, w której z dużego ugrupowania politycznego odchodzą jego przedstawiciele, jest wizerunkowo sukcesem ugrupowania Szymona Hołowni - powiedział gość PR24.


Piotr Uściński 1200 Forum.jpg
Awantura w PO ws. aborcji. Piotr Uściński: oczekiwałbym nieco więcej pokory wobec ochrony życia

Jak podkreślono, "jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć możliwości działania. W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu" - zapowiedziano. Wcześniej do ruchu Polska 2050 przystąpiły posłanki: Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

"Substytut średniej jakości"

- To, co usłyszeliśmy w czasie niedawnej konferencji programowej PO, rozczarowało. Zaproponowano jakiś substytut średniej jakości. Nie można zakładać, że ci, którzy są przeciwko PiS, nagle się zjednoczą. Nadal jednak, w kontekście sukcesu Szymona Hołowni, obraz PO nie jest aż taki zły - powiedział dr Tomasz Herudziński.

Zgodnie z Regulaminem Sejmu do utworzenia koła poselskiego potrzeba minimum trójki posłów, a do utworzenia klubu poselskiego co najmniej 15 posłów.


Posłuchaj
20:15 _PR24_AAC 2021_02_15-11-09-15.mp3 Dr T. Herudziński o odejściach do ruchu Sz. Hołowni ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Tomasz Herudziński (socjolog, SGGW)

Data emisji: 15.02.2021

Godzina: 11.09 

Zobacz także

Zobacz także