X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Żurawski vel Grajewski: USA i UE wiele interesów łączy, jak i dzieli

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 13:00
- W zakresie zbieżności poglądów mainstreamu amerykańskiego czy europejskiego widzimy zbliżenie pod kątem lewicowych ideologii - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski
Prof. Przemysław Żurawski vel GrajewskiFoto: PR24

Tematem rozmowy wideoszczyt Unii Europejskiej. Przewodniczący Rady Europejskiej wyraził nadzieję na odnowienie Sojuszu Transatlantyckiego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską.

Posłuchaj
11:05 _PR24_AAC 2021_02_26-11-34-20.mp3 Prof. Żurawski vel Grajewski: USA i UE zarówno wiele interesów łączy, jak i dzieli (Temat Dnia/Gość PR24)

- W zakresie twardych interesów ekonomicznych widzimy rozbieżności między USA a Unią Europejską, m.in. jeśli chodzi o Niemcy i Francję w takich tematach jak np. współpraca z Chinami - wskazywał w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

1200_flagi_UE_shutterstock.png
Cyberataki i zagrożenia hybrydowe. Dziś specjalny wideoszczyt UE

Co relacjami polsko-amerykańskimi?

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że priorytetem zarówno dla USA, jak krajów europejskich, jest teraz rozwiązywanie własnych problemów. - Głęboki kryzys covidowy, który ma wymiar medyczny i ekonomiczny, to dzisiaj priorytet - mówił.

Profesor ocenił także jak będą wyglądały polsko-amerykańskie relacje za rządów nowej administracji w Białym Domu.

- Relacje wojskowe raczej nie ulegną zmianie. Znak zapytania co to wymiaru energetycznego - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Gromadzki
Gość: prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (politolog)
Data emisji: 26.02.2021
Godzina emisji: 11.35

Czytaj także

Relacje amerykańsko-saudyjskie. Rydelek: USA wysyła sprzeczne sygnały

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 20:06
- Z jednej strony nowy prezydent zakończył wsparcie dla saudyjskiej koalicji walczącej w Jemenie, a jednocześnie Pentagon nadal zapewnia, że będzie udzielał wsparcia w działaniach defensywnych w tamtym regionie. Wydaje mi się, że takich sprzecznych sygnałów jest wiele - powiedział o relacjach Amerykanów z jednym z najważniejszych partnerów na Bliskim Wschodzie Tomasz Rydelek, dziennikarz specjalizujący się w tej tematyce. Gościem "Świata w powiększeniu" był także Piotr Podemski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa mutacja koronawirusa. Wariant kalifornijski zyskuje zasięg globalny

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 07:32
Nowy, południowokalifornijski szczep koronawirusa szybko rozprzestrzenia się w kraju i na całym świecie - wynika z nowych badań opublikowanych w piśmie JAMA. Naukowcy badają, czy może być on bardziej niebezpieczny od innych szczepów koronawirusa SARS-CoV-2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarz generalny NATO: najważniejsze, by kryzys zdrowotny nie stał się kryzysem bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 10:56
Współpraca Unii z NATO, a także zwiększenie zdolności Europy reagowania na wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa - to tematy wideoszczytu z udziałem przywódców 27 krajów. Na początku w naradzie uczestniczył sekretarz generalny Sojusz Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń