X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Liziniewicz: Niemcy nie wysyłają nam szczepionek altruistycznie, słowa Pomaskiej są absurdalne

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:20
- Słowa Agnieszki Pomaskiej są absurdalne. Niemcy nie wysyłają nam altruistycznie własnych szczepionek. Polska i Niemcy są równorzędnymi partnerami w ramach Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
Jacek Liziniewicz
Jacek LiziniewiczFoto: PR24

Poseł Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych odnoszącym się do programu szczepień mówi, że "rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością", "zostały wynegocjowane przez Unię Europejską". 

- To największe kraje i najbogatsze kraje Unii Europejskiej podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki. To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze, jak by mogło, bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to tych szczepionek najwięcej byłoby w tych największych krajach, jak w Niemczech, we Francji, we Włoszech czy w Hiszpanii - mówi Agnieszka Pomaska w nagraniu.

pap_20210318_0J6 (1).jpg
Prof. Ryba o wypowiedzi Pomaskiej: myślenie, że Polska jest na łasce Niemiec, kompromituje

"Politycy PO żyją w matriksie"

Jacek Liziniewicz podkreślał w Polskim Radiu 24, że to Polska wynegocjowała taki, a nie inny, system dystrybucji szczepionek. - Teraz stara się swoją partię szczepionek rozdysponowywać jak najszybciej. To się dzieje, system jest dobrze zorganizowany i chwała za to polskiemu rządowi - powiedział.

Czytaj także:

Dziennikarz ocenił, że "poseł Pomaska, podobnie jak inni politycy Koalicji Obywatelskiej, za wszelką cenę szuka pretekstu, aby wykorzystać temat szczepionek do robienia polityki". - To nie dziwi. U nich z wszystkiego robi się politykę i na wszystkim chce coś się ugrać - wskazywał.

- Gdyby za dystrybucję szczepionek byli odpowiedzialni politycy PO, dzisiaj w pomorskim byliby zaszczepieni już pewnie wszyscy, a o mieszkańcach Podkarpacia mówiliby: "antyszczepionkowcy". Ci ludzie żyją w matriksie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska")
Data emisji: 07.04.2021
Godzina emisji: 10.33

ks

Czytaj także

Michał Dworczyk: mało prawdopodobne, by do lata w pełni zaszczepić połowę populacji

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:05
- Wydaje się mało prawdopodobnym, aby do wakacji zaszczepić przeciw COVID-19 połowę populacji dwiema dawkami - stwierdził w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z obostrzeniami? Rzecznik rządu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 15:00
- Jutro albo pojutrze rząd przekaże informacje w sprawie ewentualnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń epidemicznych oraz zakresu tego przedłużenia. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że decyzja zostanie podjęta na podstawie danych dotyczących zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: dziś po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego decyzje dotyczące obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:08
- Decyzje dotyczące obostrzeń są podejmowane na bieżąco w odniesieniu do aktualnej sytuacji pandemicznej, tak będzie m.in. dzisiaj. O 10 zbierze się rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, zostaną podjęte decyzje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń