X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lisiecki: jeśli dr Wróblewski nie zostanie zaakceptowany przez Senat, to procedura będzie powtarzana do skutku

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 16:11
- Nie neguję tego, że PiS ma w Senacie tylko 48 senatorów, a do wyboru, czy zgody Senatu na kandydata wybranego przez Sejm, potrzebna jest większość, czyli 51 senatorów, natomiast poczekałbym ze wszelkimi deklaracjami - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł PiS, na temat procedury wyboru RPO.
Paweł Lisiecki
Paweł LisieckiFoto: PR24

Sejm powołał w czwartek posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. To już czwarta próba wyboru nowego RPO. Zgodnie z przepisami kandydat wybrany przez Sejm musi jeszcze zostać zaakceptowany przez Senat.

1200.jpg
Sejm powołał Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich

- Ja bym poczekał do ostatecznych rozstrzygnięć - podkreślił Paweł Lisiecki.

Zwrócił uwagę na to, że "jeżeli kandydat przedstawiany przez Sejm, dr Bartłomiej Wróblewski, nie zostanie zaakceptowany przez Senat, to procedura będzie powtarzana do skutku, aż znajdzie się kandydat, który uzyska poparcie Senatu".

Posłuchaj
23:49 _PR24_AAC 2021_04_16-15-34-43.mp3 Paweł Lisiecki o wyborze RPO (Temat Dnia/Gość PR24)

- TK orzekł, że sprawowanie funkcji przez RPO po upływie kadencji (...) jest niekonstytucyjne - zauważył Lisiecki. - Niekonstytucyjny jest zapis w ustawie o RPO, który daje możliwość kontynuowania pracy po upływie kadencji - doprecyzował.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że "zgodnie z wolą TK trzeba to poprawić i zaproponować takie rozwiązania, które pomogą wybrać nowego rzecznika, a jednocześnie dostosować ustawę o RPO do konstytucji".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paweł Lisiecki (PiS)
Data emisji: 16.04.2021
Godzina: 15.34

itom/pr24

Czytaj także

Spór wokół kadencji RPO. Jałowiczor: Bodnar nie może pełnić funkcji dożywotnio

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 14:15
- U fundamentów problemu z Adamem Bodnarem stoi polaryzacja oraz różnice większościowe w Sejmie i w Senacie - mówił w Polskim Radiu 24 red. Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gosek-Popiołek: PO uzurpuje sobie rolę hegemona i tak naprawdę nie zależy jej na współpracy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:13
Daria Gosek-Popiołek z Lewicy stwierdziła w Polskim Radiu 24, że "Platforma uzurpuje sobie rolę hegemona i tak naprawdę nie zależy jej na współpracy, na partnerstwie, na rozmowie o wartościach". - Chodzi im tylko o podkreślanie swojej, często wyimaginowanej, wielkości - powiedziała poseł.
rozwiń zwiń