X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Noszenie maseczek musimy uznać już za codzienność". Dr. Afelt o skutkach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 11:14
- Nawet jeżeli będziemy w sytuacji, w której osiągniemy maksymalny poziom wyszczepień, to nie oznacza to, iż będziemy wolni od koronawirusa - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DW labs Incorporated

Gość PR24 mówiła o pandemii koronawirusa i możliwych scenariuszach związanych z ewentualnym jej rozwojem. - Zaskoczę Państwa, ale przecież my całe swoje życie żyjemy w reżimie sanitarnym, wystarczy spojrzeć na sezon grypowy, który również jest epidemią, ale taką, do której przyzwyczailiśmy się - powiedziała.

"Konsekwencje gorsze niż przy grypie"

Naukowcy COVID free shutt-1200.jpg
7 219 nowych zakażeń, zmarły 193 osoby. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Dodała, że w tej jednak chwili, mamy do czynienia z nowym wirusem, który daje nowe i konkretne objawy. - To wirus odzwierzęcy, a objawy jakie daje, czasem powodują że ludzie zakażeni trafiają do szpitala i potrzebują intensywnej opieki medycznej. Wiemy też, że wirus ten szybko się rozprzestrzenia - mówiła dr Aneta Afelt.

Zauważyła, że historia koronawirusa jest podobna do historii grypy, ale jednocześnie konsekwencje nowej choroby są dalekie od grypy i dużo bardziej dotkliwe społecznie. - Jego konsekwencje powodują kłopoty z płucami, wątrobą czy trzustką. Pojawiają się też przypadki o charakterze psychicznym. Dopóki więc nie będziemy mieć efektywnego leku i nie będziemy wyszczepieni, to będziemy zachowywali dystans - powiedziała ekspert i dodała, że noszenie maseczek musimy uznać za codzienność.


Posłuchaj
08:11 PR24_mp3 2021_04_25-10-22-06.mp3 dr Aneta Afelt o rozwoju pandemii koronawirusa ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: dr. Aneta Afelt (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW)

Data emisji: 25.04.2021

Godzina: 10:22

Czytaj także

"Niezwykle skuteczna jeśli chodzi o rozwinięcie się powikłań". Lekarz o szczepionce AstryZeneki

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 10:45
- Szczepienie preparatem AstryZeneki daje znacznie łagodniejszy przebieg ewentualnej choroby koronawirusa - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Karolina Pyziak-Kowalska, koordynatorka szczepień w szpitalu zakaźnym na warszawskiej Woli. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z COVID-19. Dr Szułdrzyński: jedyną dobrą wiadomością jest postęp programu szczepień

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 11:42
- Jedyny powód do optymizmu to postęp programu szczepień. To jedyna dobra wiadomość w tym wszystkim. Polacy wykazali się rozsądkiem i chęcią powrotu do normalnego życia i poszli się szczepić. Jeśli tego nie zrobimy to będzie ciągle mieć taką karuzelę - powiedział o obecnej sytuacji dr Konstanty Szułdrzyński, członek rady medycznej przy premierze RP.
rozwiń zwiń