X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kontakt ze słuchaczami jest niezmiernie ważny". Agnieszka Kamińska o wiosennej ramówce Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:35
- Mam zasadę, która brzmi "angażuj i celebruj". Angażowanie to jest właśnie kontakt ze słuchaczami, a celebrowanie to to, że możemy się usłyszeć, że słuchacze mogą wygrać wspaniałe nagrody w konkursach, mogą pozdrowić się nawzajem. To też jest szalenie ważne, słuchacze mogą przede wszystkim poczuć tę więź, którą daje radio - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio

Transmisje koncertów, premiery piosenek i płyt polskich oraz zagranicznych wykonawców, głosy znanych i lubianych aktorów w radiowych powieściach oraz audycje kulturalne, popularnonaukowe, sportowe i publicystyczne - to wiosenna oferta programowa Polskiego Radia.

propozycje_programowe zdjecie_ilustracyjne.jpg
Polskie Radio zaprasza na wiosenne audycje!

Agnieszka Kamińska w rozmowie z Magdaleną Złotnicką mówiła o bogatej ofercie Polskiego Radia. - W Programie 1 Polskiego Radia słuchacze będą mogli posłuchać np. opery i operetki, wspaniałych musicali, piosenki aktorskiej - to muzyczna i koncertowa scena ze wszystkich zakątków Ziemi. Oczywiście w Programie 2 także muzyki poważnej nie zabraknie, bo jest to antena specjalnie jej dedykowana, ale to w Jedynce będzie uśmiech pod adresem codziennie innego gatunku muzycznego - zwracała uwagę. 

- W Polskim Radiu Chopin wspaniała, przebogata oferta, w każdy wtorek premiera "Lekcji mistrzowskiej". To nowe pasmo, w którym wybitny pianista, prof. Andrzej Ratusiński, opowiada o swej artystycznej współpracy z największymi muzykami dwudziestego wieku, np. Marią Wiłkomirską, Arturem Rubinsteinem czy Vladimirem Horowitzem - to wręcz kopalnia wiedzy - zachęcała.

Prezes podkreślała wagę, jaką Polskie Radio przywiązuje do kontaktu ze słuchaczami. - Widzimy to np. w namacalny sposób w mediach społecznościowych, ale oczywiście kontakt antenowy ze słuchaczami jest niezmiernie ważny. Słuchacze chętnie biorą udział w takiej interakcji, chętnie dzwonią i odpowiadają na zadawane pytania, bardzo chętnie opowiadają różne historyjki, anegdoty czy żarty. To jest szalenie interesujące dla wszystkich, stąd też ta propozycja wszystkich anten, żeby kontakt ze słuchaczami był bardzo intensywny - stwierdziła.

Prezes Polskiego Radia zwracała szczególną uwagę na Polskie Radio Kierowców. - To najmłodsza antena polskiego radia, także jedna z najpopularniejszych wśród tych nadawanych w technologii DAB+, czyli tej technologii cyfrowej (…). Kierowcy mogą porozmawiać na żywo - nie tylko z prowadzącymi audycję, ale także z ekspertami, psychologami - opowiedzieć o różnych zdarzeniach w trasie, oczywiście o różnych problemach, które spotykają w długich trasach - zaznaczyła.

- Ta antena, co jest ewenementem, co 15 minut nadaje serwisy informacyjne z polskich dróg. U innych nadawców to się nie zdarza, więc ta aktualizacja tego, co się dzieje na drogach, jest niezmiernie ważna - mówiła Agnieszka Kamińska, która dodała, że aplikacja mobilna Polskiego Radia Kierowców umożliwia otrzymywanie informacji o sytuacji na drogach z obszaru, w którym się poruszamy.

Posłuchaj
06:21 PR24_mp3 2021_04_26-12-38-21.mp3 Agnieszka Kamińska o wiosennej ofercie antenowej Polskiego Radia (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Polskie Radio Kierowców jest najmłodszą z anten Polskiego Radia i jedną z najpopularniejszych wśród programów nadawanych w technologii DAB+. Dwa razy dziennie w paśmie porannym i popołudniowym najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata są nadawane w czterech językach (polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim). Antena ma także w ofercie podcasty: nowele kryminalne oraz serial o kierowcach i dla kierowców pt. "Swoją drogą", a także motoporady dla kobiet za kółkiem.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Agnieszka Kamińska (prezes Polskiego Radia) 

Data emisji: 26.04.2021

Godzina emisji: 12.38

PR24/ka

Czytaj także

Polskie Radio w technologii VR360. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 10:30
Zapraszamy na wyjątkowy wirtualny spacer po studiach Polskiego Radia. Weź udział w zamkniętej próbie Polskiej Orkiestry Radiowej, koncercie duetu Mazolewski&Porter w radiowej Trójce. Odwiedź studia Jedynki i Czwórki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program 1 ma 95 lat. Agnieszka Kamińska: łączy tradycję i nowoczesność

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 07:29
Specjalne, urodzinowe audycje oraz wyjątkowe wspomnienia z Archiwum Polskiego Radia - tak Program Pierwszy świętuje 95-te urodziny. Antena rozpoczęła regularną emisję programu 18 kwietnia 1926 roku. Wtedy to pierwszy raz w eter popłynęły słowa spikerki Janiny Sztompkówny: "Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480".
rozwiń zwiń