more_horiz

"Są podstawy do tego, żeby Senat wniósł poprawki". Piotr Borys o ustawie ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 15:52
- Chodzi o to, żeby te środki były wydawane uczciwie, transparentnie. Na tym nam zależy i dlatego widzę podstawy do tego, aby Senat wniósł stosowne poprawki - po to, aby mogły one być przedmiotem refleksji po powrocie tej ustawy do Sejmu - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Borys, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Piotr Borys
Piotr BorysFoto: PR24/DB

Sejm przyjął we wtorek wieczorem ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Za ustawą opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. Wkrótce tymi przepisami zajmie się Senat. 

PAP Sejm Kaczyński Morawiecki 1200.jpg
"W wymiarze taktycznym wygrali Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki". Paweł Lisicki o głosowaniu ws. KPO

Piotr Borys podkreślił w PR24, że w tym przypadku "podstawą jest interes państwa polskiego, transparentność wydatkowania środków i przede wszystkim interes społeczny, który bazuje na tym, aby te środki mogły trafić wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne".


Posłuchaj
10:51 PR24_mp3 2021_05_07-14-46-00.mp3 Piotr Borys o Funduszu Odbudowy (Temat dnia)

- A zatem w dużej mierze i w większym stopniu do służby zdrowia, do przedsiębiorców. Ale przede wszystkim chodzi o to, żeby te środki były wydawane uczciwie, transparentnie - powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej. 

- Na tym nam zależy i dlatego widzę podstawy do tego, aby Senat wniósł stosowne poprawki - po to, aby mogły one być przedmiotem refleksji po powrocie tej ustawy do Sejmu - dodał polityk. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Piotr Borys (KO)

Data emisji: 07.05.2021

Godzina: 14.47

bartos

Zobacz także

Zobacz także