X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Duże miasta czekają na turystów". Karpiński o luzowaniu obostrzeń w branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 19:00
- Mam nadzieję, że wyjazdy krajowe będą popularne, gdyż obostrzenia nie będą dotykały podróżujących - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki WSB we Wrocławiu.
Wawel, Kraków
Wawel, KrakówFoto: S-F/shutterstock.com

- Niewykluczone, że w połowie czerwca będzie gotowy, a po 21 czerwca uruchomiony system związany z tzw. zielonym cyfrowym certyfikatem umożliwiającym podróżowanie po krajach UE, do którego przystąpi także Polska. To ważne rozwiązanie nie tylko dla Polaków, którzy chcieliby wyjechać za granicę, ale też dla dużej części polskiej branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię - zaznaczył wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy.

samolot pll lot lądowanie na okęciu free shutter 1200.jpg
PLL LOT odnotował dotkliwe straty przez pandemię - teraz liczy na odbicie

- Co do zagranicy mam pewnego rodzaju wytyczne, bo jest już ta 'zielona karta', tzw. paszport covidowy dla podróżnych, z trzema zapisami dotyczącymi szczepienia, przebycia choroby lub też posiadania testu. Także najłatwiej, z tego co widzimy, będzie podróżować po kraju, co dla branży krajowej będzie zapewne dobrym sygnałem. Pamiętamy ten pierwszy rok pandemiczny 2020, kiedy Polacy masowo ruszyli do polskich atrakcji. W tym roku będzie podobnie - ocenił Adam Karpiński. 

- Nie wiem, jak będzie rozkładał się międzynarodowy ruch turystyczny do Polski. Brakuje nam tego ruchu przyjazdowego, szczególnie we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Te regiony tęsknią za turystami chociażby z Niemiec, czy z Anglii - zaznaczył ekspert.

Które kierunki turystyczne w kraju i zagranicą wybiorą Polacy?

Posłuchaj
23:00 PR24_mp3 2021_05_30-18-06-31.mp3 Adam Karpiński o luzowaniu obostrzeń w branży turystycznej ("Temat dnia/Gość PR24")

- Patrząc z punktu widzenia analitycznego, wydaje mi się, że ruch krajowy z domieszką tego egzotycznego, jak również ruch w kierunku Grecji, Turcji, czy wybrzeża włoskiego będzie cieszył się w tym roku popularnością - odpowiedział gość audycji.                

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski 

Gość: Adam Karpiński (ekspert ds. turystyki WSB we Wrocławiu)

Data emisji: 30.05.2021

Godzina emisji: 18.06

kmp

Czytaj także

Rzecznik MŚP apeluje do premiera: przyspieszenie odmrażania gospodarki może uratować bardzo wiele miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 15:46
- Będę zachęcał pana premiera i radę medyczną do tego, żeby jeszcze raz rozpatrzyli to, czy w tych warunkach sanitarnych nie można jednak przyspieszyć odmrażania gospodarki. Naszym zdaniem - przedsiębiorców - jest to konieczne, żeby uratować bardzo wiele firm i dużo miejsc pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z luzowaniem obostrzeń? Rzecznik rządu: harmonogram zostanie przedstawiony w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 12:36
- W tej chwili są dyskusje w rządzie co do dalszych decyzji dotyczących poluzowań obostrzeń. Mam nadzieję, że w tym tygodniu zostanie ten harmonogram już na dalszy czas przedstawiony - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń