more_horiz

Francja zaostrza restrykcje dot. koronawirusa. Główny Inspektor Sanitarny: Polska jest daleka od rozwiązań siłowych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 22:00
- W Polsce nie przymuszamy do szczepień przeciw COVID-19, lecz zachęcamy poprzez rozmaite akcje czy to edukacyjne czy poprzez zabawę, czyli loterię - mówił w Polskim Radiu 24 Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Denis Prokofev/Shutterstock

Paszport covidowy już wkrótce może stać się najczęściej używanym dokumentem we Francji. Nowe restrykcyjne prawo wejdzie w życie już w tym miesiącu. Tak administracja prezydenta Emmanuela Macrona zaostrza walkę z pandemią. Nie tak dawno Francuzi usłyszeli, że zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19 będzie konieczne w miejscach, które nie są "elementarnie kluczowe do życia obywatelskiego".

shutterstock wielka brytania koronawirus free 1200.jpg
Luzowanie obostrzeń w Szkocji. Powrót z Polski nie musi wiązać się z kwarantanną

Gość PR24 mówił między innymi o tym, czy podobne rozwiązania czekają inne europejskie kraje. - W Polsce nikt nie rozważa podejmowania tak daleko idących decyzji, ale trzeba pamiętać, że jedynym skutecznym środkiem przeciwdziałania pandemii są szczepienia - powiedział szef GIS.

"Zachęcam do szczepień"

Dodał, że decyzje podejmuje premier polskiego rządu w porozumieniu z Radą Medyczną i ministerstwem zdrowia. Korzysta też z opinii ekspertów. - Pandemia bardzo mocno wpływa na życie społeczno-gospodarcze, eksperci mówią iż najbardziej skuteczne w jej przeciwdziałaniu są szczepionki, do których zachęcam - podkreślił Krzysztof Saczka.

Zauważył jednak, że Polska jest daleka od rozwiązań siłowych. - Mimo wszystko polski rząd prowadzi wiele akcji zachęcających do szczepień, bo każdy jest wolny i podejmuje decyzje podłóg swojej woli. To nie jest też tak, że szczepienie chroni tylko nas, ale także naszych bliskich, więc jednak nasze decyzje osobiste mają też wpływ na innych - dodał.


Posłuchaj
16:27 _PR24_AAC 2021_07_13-20-06-56.mp3 K. Saczka o obostrzeniach covidowych ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Krzysztof Saczka (GIS)

Data emisji: 13.07.2021

Godzina: 20:06 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem