X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kardynał Wyszyński i matka Czacka. Przesłanie nowych błogosławionych dla współczesności

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 10:19
Kościół katolicki w Polsce może cieszyć się dwojgiem nowych błogosławionych. Już oficjalnie można prosić o wstawiennictwo przed Bogiem prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Kardynał Wyszyński i matka Czacka żyli w poprzednim stuleciu, trochę w innych realiach ale to jak żyli jest świadectwem, które pociąga, a to co mówili daje nam do myślenia. Goście audycji odpowiedzieli na pytanie, co nam dziś mówią nowi polscy błogosławieni.

- Jeśli chodzi o kard. Wyszyńskiego to poza cnotami kardynalnymi, to dla Kościoła jako wspólnoty dwie rzeczy są bardzo potrzebne - dalekosiężny program (...) i katolickiej wspólnoty społecznej - Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Dr Ewa Czaczkowska mówiła m.in. o dziele matki Czackiej. - Laski były i są takim szpitalem polowym dla poranionych nie tylko na ciele, ale i na duszy - podkreśliła.

Więcej w nagraniu audycji.

Posłuchaj
22:59 PR24_mp3 2021_09_12-23-07-03.mp3 Co nam dziś mówią nowi polscy błogosławieni? Przesłanie jakie niosą dla współczesnych kard. Wyszyński i matka Czacka (Temat Dnia/Gość PR24)

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: Marcin Przeciszewski (KAI), dr Ewa Czaczkowska (UKSW), Zbigniew Nosowski ("Więź"), bp Piotr Jarecki, Anna Rastawicka (Instytut Prymasowski)

Data emisji: 12.09.2021

Godzina emisji: 23.07

PR24/st

Czytaj także

"Czas to miłość". ABC Społecznej Krucjaty Miłości Prymasa Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 11:08
Dla prymasa Stefana Wyszyńskiego miłość to nie były tylko słowa, emocje, czy coś przelotnego - ale konkret życia. Sformułowane przez niego ABC Społecznej Krucjaty Miłości były skonkretyzowane w każdym szczególe. Konkretność była zachętą do działania i wyrastała z postawy prymasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozumiał, że to człowiek jest drogą Kościoła". Milcarek o dziedzictwie Prymasa Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 20:50
- Chrześcijaństwu zawdzięczamy to, że świata dzisiaj nie musimy oglądać jako walki plemion - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Milcarek, red. naczelny kwartalnika "Christianitas", filozof. 
rozwiń zwiń