X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bp Rafał Markowski po beatyfikacji dwojga wielkich Polaków: ten dzień zaowocuje w ludzkich sercach

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:32
- Nie ma obaw tego typu, że tego rodzaju zgromadzenie, jakie przeżyliśmy wczoraj, dzisiaj przejdzie do historii i nie przyniesie owoców. To owocuje w sercach i duszach ludzkich - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. biskup Rafał Maciej Markowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. 
Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej sprawowana była w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej sprawowana była w Świątyni Opatrzności Bożej w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

W niedzielę, w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka zostali ogłoszeni błogosławionymi. Legat papieski kardynał Marcello Semeraro odczytał formułę beatyfikacyjną, a wierni odsłonili wizerunki nowych błogosławionych.

O relacji bł. matki Elzbiety Czackiej i bł. kard. Wyszyńskiego na antenie PR 24 mówił bp Rafał Markowski. - To była przepiękna duchowa przyjaźń, w której ci ludzie wzajemnie się uzupełniali w dziełach, które wykonywali.

PAP-  abp Wojciech Polak.jpg
"Wezwanie do odważnego świadectwa wiary". Abp Polak o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej

Jaki znaczenie dla wierzących ma wyjątkowa, bo podwójna beatyfikacja, kard. Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej?

- Sądzę, że wszystkie wydarzenia tego rodzaju jak beatyfikacje czy wizyty papieskie, czy śmierć Jana Pawła II, to była zewnętrzna manifestacja przywiązania do ludzi i cenienia tego, kim byli, czego dokonali. Tego rodzaju doświadczenia, przeżycia, egzaltacje duchowe nie pozostają bezowocne. To pozostaje w duszach ludzkich - odpowiedział duchowny. 

Wyszyński-1200x660.jpg
Prymas Stefan Wyszyński- zobacz serwis specjalny

- Takie wspólnotowe przeżywanie wiary, wtedy, kiedy ludzie gromadzą się na placach, na mszach świętych, beatyfikacjach, to jest coś, co ma znaczenie dla naszego życia wewnętrznego. Wspólnotowe przeżywanie wiary umacnia wiarę jednostki - podsumował przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Posłuchaj
23:52 PR24_mp3 2021_09_13-10-33-55.mp3 Bp Rafał Markowski o znaczeniu beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej ("Temat dnia/Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka 

Gość: ks. biskup Rafał Maciej Markowski (przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej)

Data emisji: 13.09.2021

Godzina: 10.33

kmp

Czytaj także

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Podano szczegóły uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 16:33
Około 7 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć w beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystości odbędą się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prorok na nasze czasy". Ks. prof. Przybyłowski o kardynale Wyszyńskim

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 07:54
- Dzięki temu, że kard. Stefan Wyszyński chciał być takim duchowym przywódcą, pasterzem, kapłanem, biskupem, to jego przesłanie zyskało wymiar ponadczasowości. Prymas żyje w swoich słowach, w swoim dziele, którego dokonał - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Jan Przybyłowski. Gościem audycji "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja" był także ks. dr Mariusz Boguszewski.
rozwiń zwiń