more_horiz

Prof. Drzonek: to nie brytyjskie instytucje państwowe, ale konkretna polityk miała zastrzeżenia do Ziemkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 08:56
- Istotny w sprawie zatrzymania Rafała Ziemkiewicza jest fakt, że to wszystko działo się za sprawą konkretnej osoby z polityki brytyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Sławomir Wróbel  1200.jpg
"Polscy działacze złożyli na niego donos". Sławomir Wróbel o zatrzymaniu Rafała Ziemkiewicza

Brytyjskie służby graniczne zatrzymały na lotnisku Heathrow publicystę "Do rzeczy" Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz przybył do Wielkiej Brytanii, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę w Oxfordzie. Brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Rafała Ziemkiewicza, ale jego samego zatrzymały. Po kilku godzinach kazano mu wracać do Polski. Jak mówi sam publicysta, "został zatrzymany za poglądy". 

O sprawie zatrzymania dziennikarza na brytyjskim lotnisku mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Maciej Drzonek. 

Posłuchaj
10:08 _PR24_AAC 2021_10_07-07-49-16.mp3 Prof. Maciej Drzonek o zatrzymaniu Rafała Ziemkiewicza (Temat dnia/Gość PR24)

Podkreślił, że "precedens związany z Rafałem Ziemkiewiczem pokazał dwie rzeczy rzeczy". - Po pierwsze często w Polsce słyszymy, że to Unia Europejska wprowadza nakaz myślenia w konkretny sposób, a tu nagle okazuje się, że kraj, który wyszedł ze wspólnoty, również prowadzi tego typu działania - powiedział politolog.

- Druga istotna sprawa to fakt, że to wszystko działo się za sprawą konkretnej osoby z polityki brytyjskiej - stwierdził, odnosząc się do interwencji poseł Partii Pracy Rupy Huq.

- To nawet nie tyle instytucje państwowe mogły mieć zastrzeżenia wobec Rafała Ziemkiewicza, ale jedna osoba zajmująca się polityką tak wpłynęła na instytucje państwowe, żeby zareagowały, działając z naruszeniem jakiejkolwiek elementarnej wolności - skomentował gość PR24.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: prof. Maciej Drzonek (Uniwersytet Szczeciński)

Data emisji: 07.10.2021

Godzina: 07.48

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem