X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Żaryn: strzały w kierunku polskiego patrolu wpisują się w ciąg prowokacji Mińska

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 16:18
- W kierunku polskiego patrolu oddano strzały. To były na szczęście, jak się zdaje, strzały amunicją ślepą, ale wpisuje się to w ciąg bardzo prowokacyjnych, agresywnych zachowań Białorusinów przeciwko Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak dodał, są to działania "niedopuszczalne".
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnychFoto: Polskie Radio 24

Rzecznik Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska poinformowała, że wczoraj patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku polskich żołnierzy patrolujących granicę. W związku z tym chargé d'affaires ambasady Białorusi został wezwany do polskiego MSZ. 

ZOBACZ TAKŻE
wejście do gmachu MSZ ministerstwo spraw zagranicznych free shutter 1200.jpg
Chargé d’affaires ambasady Białorusi został wezwany do MSZ

- Jest to reakcja na ostatnie wydarzenia na granicy białorusko-polskiej. To także reakcja na kolejne informacje (...), które pokazują jak dalece zaangażowane jest państwo białoruskie w próbę destabilizowania Polski - oświadczył Stanisław Żaryn.

Jak dodał, "Polska podejmuje kroki również na drodze dyplomatycznej, po to, żeby przekazać jasne stanowisko, że nie będzie i nie może się godzić na to", aby sąsiedni kraj tak na nią oddziaływał. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych podkreślił także, że "sytuacją niedopuszczalną" jest oddanie strzałów w stronę polskich służb i że jest to "kolejna bardzo agresywna prowokacja" ze strony Białorusi.


Posłuchaj
22:56 Żaryn.mp3 Stanisław Żaryn o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Stanisław Żaryn mówił także, że problem z naporem migrantów na Polską granicę, jeśli spojrzeć na dane z całego roku 2021, "eksplodował dopiero w lipcu". To właśni e od tego miesiąca odnotowuje się "dramatyczny wzrost" liczb prób nielegalnego sforsowania polsko-białoruskiej granicy. 

Jak tłumaczył gość PR24 sytuacja związana jest z "celowym działaniem struktur białoruskich", które poszukują zainteresowanych osiedleniem się na zachodzie Europy osób w Iraku czy Syrii. - Są oszukiwani, mamieni wizją szybkiego i łatwego dostania się z Białorusi do Niemiec - wskazał. Mówił też, że osoby te płacą "niemałe pieniądze", 2-12 tys. dolarów za osobę, by dostać się do Mińska i nierzadko zdziwieni są tym, że granica polsko-białoruska jest dobrze chroniona.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Stanisław Żaryn (rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych)

Data emisji: 8.10.2021

Godzina: 15.33

ms, PR24, IAR

Czytaj także

Wołodźko o graniu kryzysem migracyjnym: opozycja na tym nie wygra

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 12:05
- Platforma traci na tym w sondażach mniej, ponieważ Donald Tusk uruchomił inną narrację - ocenił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń