X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dziedzictwo św. Jana Pawła II cały czas domaga się zrozumienia". Ks. Walkiewicz o znaczeniu Dnia Papieskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 08:56
 - Dzień Papieski przypomina nam wszystkim dziedzictwo, które pozostawił św. Jan Paweł II. Ono cały czas jest bardzo aktualne i domaga się zrozumienia - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Walkiewicz z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Św. Jan Paweł II
Św. Jan Paweł IIFoto: EMPICS Entertainment/EAST NEWS
pap_20210908_0PO (1).jpg
21. Dzień Papieski. Kardynał Nycz: św. Jan Paweł II mówiłby dziś o lękach współczesnego świata

Obchodom tegorocznego XXI Dnia Papieskiego przyświeca hasło "Nie lękajcie się!". Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

- Te słowa wydają się o wiele bardziej aktualne dziś niż wtedy, gdy zostały wypowiedziane - mówił gość Polskiego Radia 24 ks. Paweł Walkiewicz.

Posłuchaj
20:57 _PR24_AAC 2021_10_10-08-06-26.mp3 Ks. Paweł Walkiewicz o XXI Dniu Papieskim (Temat dnia/Gość PR24)

Podkreślił, że "to co św. Jan Paweł II mówił do nas, nie było tylko wyczytane czy usłyszane u jakiegoś mistrza, ale on rzeczywiście to przeżył i przekonał się o prawdziwości tych słów". Przypomniał o dramatycznym okresie młodości Karola Wojtyły, która przypadła na czas II wojny światowej. 

- Dzień Papieski, który organizuje Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", przypomina nam wszystkim dziedzictwo, które pozostawił św. Jan Paweł II. Ono cały czas jest bardzo aktualne i domaga się zrozumienia - zaznaczył.

Zwrócił też uwagę na "aspekt kulturowy tego święta". - Nie bez znaczenia jest też oczywiście wsparcie dla naszych stypendystów, bardzo zdolnych, zaangażowanych w lokalnej społeczności. To są ludzie, którzy są żywym pomnikiem św. Jana Pawła II - stwierdził.

Gość Polskiego Rafia 24 opowiadał o pracy z młodzieżą. Przyznał, że "docieranie do sumień i serc młodych ludzi jest bardzo ważnym i nierzadko trudnym zadaniem". - Młodzi ludzie szukają prawdziwych wartości, autentycznych świadków i nie chcą iść za tandetą. Potrafią stawiać nam wysokie wymagania, a to zachęca, by samemu się rozwijać - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Wiesław Molak

Gość: ks. Paweł Walkiewicz (Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia) 

Data emisji: 10.10.2021

Godz. emisji: 08.06

kp

Czytaj także

"Głosił prawdę o wolności". Abp Jędraszewski ogłosił św. Jana Pawła II Patronem Powiatu Tatrzańskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 14:20
Arcybiskup Marek Jędraszewski podkreślił, że święty Jan Paweł II głosił prawdę o wolności, przestrzegał także przed zagrożeniem wolności, jakie niesie ze sobą raport Matića dla państw Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez Prymasa Tysiąclecia, nie byłoby Karola Wojtyły, papieża". Fotograf JP II przed Dniem Papieskim

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 18:03
- To on wskazał Wojtyłę, to była jego ręka, to było wskazanie w kierunku Ducha Świętego, w kierunku tych ludzi, którzy wybierają w Watykanie. Bez Prymasa Tysiąclecia, nie byłoby Karola Wojtyły, papieża - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Bujak (fotograf Jana Pawła II).
rozwiń zwiń