more_horiz

"Czarne wizje opozycji". Karnowski o doniesieniach Radia Zet ws. odwołania Ziobry z funkcji ministra

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 14:16
"Kaczyński poświęci Ziobro dla pieniędzy z UE. Powodem zmiany w sądownictwie" - grzmi tytuł artykułu na portalu radiozet.pl. Czy rzeczywiście może się tak wydarzyć? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", oznaczałoby to rząd techniczny opozycji albo przyspieszone wybory. - To nie jest Porozumienie Jarosława Gowina ulepione takim mało trwałym lepiszczem, które przy pierwszym uderzeniu skurczyło się do pięciu posłów. W tej sytuacji to by się nie udało - ocenił.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Leszek Szymański

Jak nieoficjalnie podało Radio Zet, Zbigniew Ziobro miałby pożegnać się z teką ministra sprawiedliwości. Tym samym miałoby dojść do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem radia pozbawienie ministerstwa lidera Solidarnej Polski miałoby sprawić, że Polska pozyska unijne fundusze. Aby tak się jednak stało, nasz kraj musi zlikwidować Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego

- To są czarne wizje, rysowane przez przeciwników politycznych - tak o doniesieniu Radia ZET na temat wyrzucenia z rządu Zbigniewa Ziobry powiedział w tygodniku "Sieci" Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Spór o Izbę Dyscyplinarną SN

Zdaniem Jacka Karnowskiego w Zjednoczonej Prawicy toczą się pewne gry. Dziennikarz zauważył, że wewnątrz Zjednoczonej Prawicy istnieje także spór o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

- Minister Ziobro chciałby połączyć ewentualne zmiany z szeroką przebudową wymiaru sprawiedliwości, a z kolei nurt skupiony wokół premiera chciałby izbę dyscyplinarną przemianować lub zlikwidować, żeby odblokować pieniądze - powiedział Jacek Karnowski.

Możliwe scenariusze

Redaktor naczelny tygodnika "Sieci" podkreślił, że wyrzucenie Zbigniewa Ziobry oznaczałoby upadek tego rządu.

- Oznaczałoby to też rząd techniczny opozycji albo przyspieszone wybory, bo nie da się zastąpić tych 18 posłów Zbigniewa Ziobry. To nie jest Porozumienie Jarosława Gowina ulepione takim mało trwałym lepiszczem, które przy pierwszym uderzeniu skurczyło się do pięciu posłów. W tej sytuacji to by się nie udało - ocenił.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:13 PR24_mp3 2022_01_09-13-06-08.mp3 Jacek Karnowski o doniesieniach Radia Zet ws. odwołania Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości (Temat dnia)

* * *

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika "Sieci")

Data emisji: 09.01.2022

Godzina emisji: 13.06

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem