more_horiz

Sojusz PSL i AgroUnii? Jarosław Rzepa: mówimy wspólnym językiem

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 16:10
Jarosław Rzepa na antenie Polskiego Radia 24 powiedział, że "AgroUnia pokazuje to, co dzisiaj najbardziej boli polską wieś". Dodał, że jego zdaniem formacja ta "mówi wspólnym językiem" z PSL.
Jarosław Rzepa o potencjalnym sojuszu PSL i AgroUnii: dzisiaj mówimy wspólnym językiem
Jarosław Rzepa o potencjalnym sojuszu PSL i AgroUnii: dzisiaj mówimy wspólnym językiemFoto: PR24/AK

Podczas konferencji w Sejmie lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz oraz prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak wspólnie zaapelowali do rządu o obniżenie cen nawozów sztucznych, które z kolei mogą przełożyć się na ceny żywności w Polsce.

Jarosław Rzepa pytany o potencjalny sojusz PSL i AgroUnii wskazał, że jego zdaniem obie formacje "mówią dzisiaj wspólnym językiem". - Jeśli się nie wydarzy nic na najbliższym posiedzeniu Sejmu, to możemy mieć ogromny problem z zadbaniem o bezpieczeństwo żywnościowe Polaków, bo rolnicy nie wysieją, nie zbiorą i nie wiadomo, jakie będą ceny - tłumaczył.

Dodał ponadto, że Polskie Stronnictwo Ludowe ma już za sobą mnóstwo różnych koalicji, bo "nie ma na polskiej scenie politycznej innej partii, która obchodziłaby 127-lecie swojego istnienia".

Jarosław Rzepa: mówimy wspólnym językiem

Poseł podkreślił jednak, że jego zdaniem AgroUnia nie powinna wchodzić na stałe na scenę polityczną. - Wejście AgroUnii do polityki w dłuższej perspektywie nie jest dobre, bo się zagmatwa w różnych konfliktach - powiedział. Jak wskazał, "dziś AgroUnia powinna się skupić na interesach, które są do rozwiązania, a Polskie Stronnictwo Ludowe prosić o polityczną reprezentację".

Jarosław Rzepa ocenił także, że "AgroUnia okazuje wyraz niezadowolenia i skrajne emocje części rolników". - Wiemy, że to nie jest ogół, ale oni pokazują nam to, co dzisiaj najbardziej boli polską wieś. Jeżeli mamy wspólny język, to zawsze będzie nam po drodze - podkreślił poseł.

Posłuchaj
22:07 PR24_mp3 2022_01_21-15-08-19.mp3 Jarosław Rzepa o potencjalnym sojuszu PSL i AgroUnii ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Magdalena Złotnicka

Goście: Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 21.01.2022

Godzina emisji: 15.09

ng

Zobacz także

Zobacz także