more_horiz

Antoni Macierewicz o KPO: mieliśmy do czynienia z pewną dywersją, oby ona się zakończyła

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 14:06
- Mam nadzieję, że zgodnie z informacjami medialnymi, które słyszymy, Unia Europejska zaaprobowała nasze stanowisko i zgodziła się na zrealizowanie swojego obowiązku, jakim jest wypłacenie blokowanych przez blisko rok pieniędzy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Jak przekazał rzecznik rządu Piotr Müller, "Polska i Komisja Europejska doszły do porozumienia w sprawie tzw. kamieni milowych Krajowego Planu Odbudowy". Rzecznik mówił, że w środę zakończyły się rozmowy strony polskiej i przedstawicieli Komisji Europejskiej na ten temat. Treść porozumienia została przekazana Komisji Europejskiej do akceptacji. 

Antoni Macierewicz zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24, że oceni kwestię KPO, gdy "porozumienie zostanie w pełni zatwierdzone i zrealizowane, ponieważ to jest w tym wszystkim najważniejsze".

- Mam nadzieję, że zgodnie z informacjami medialnymi, które słyszymy, Unia Europejska zaaprobowała nasze stanowisko i zgodziła się wreszcie na zrealizowanie swojego obowiązku, jakim jest wypłacenie blokowanych przez blisko rok pieniędzy - powiedział polityk. 

"Antypolska opozycja"

- Środków blokowanych także przy wsparciu antypolskiej opozycji, która popierała drastyczne reakcje utrudniające działanie polskiej gospodarki i to właśnie w momencie, kiedy nastąpił atak ze strony Władimira Putina na Ukrainę i na Polskę, w związku z czym mieliśmy do czynienia z pewnego rodzaju dywersją, oby ona się zakończyła - zwrócił uwagę gość audycji. 

Wiceprezes PiS podkreślił, że ma nadzieję, że środki z KPO zostaną wypłacone, "ale trzeba też spojrzeć na to, jak te dwa kraje: FrancjaNiemcy, prowadzą obecnie politykę w najważniejszej sprawie dla przyszłości świata, czyli w kwestii agresji Rosji na Ukrainę".

- Dwa decydujące kraje w Unii Europejskiej w istocie działają przeciwnie w stosunku do całego świata, który broni Ukrainy: namawiają to państwo do poddania się Rosji. To coś w rodzaju układu monachijskiego - ocenił Antoni Macierewicz. 

Czytaj więcej:

Pierwsza transza pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy mogłaby zostać wypłacona latem. Środki dla Polski były wstrzymane między innymi dlatego, że Komisja Europejska miała zastrzeżenia do funkcjonowania niektórych elementów wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju.

Posłuchaj
25:08 antoni macierwiczz.mp3 Antoni Macierewicz o porozumieniu ws. Krajowego Planu Odbudowy ("Temat dnia / Gość PR24") 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadził: Tadeusz Płużański 

Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS, były szef MON)

Data emisji: 14.05.2022

Godzina emisji: 13.06

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem