more_horiz

Parada Równości. Reszczyński: sugerowanie, że w Polsce równości nie ma, to element wrogiej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 16:00
- Dobrze wiemy, że sugerowanie, iż w Polsce nie ma równości, jest elementem propagandy wrogów Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński, publicysta Trójki. Gośćmi audycji byli też: Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl) oraz Andrzej Rafał Potocki z "Sieci".
Parada Równości w Warszawie. Reszczyński: w Polsce nie ma problemu z równością i dyskryminacją
Parada Równości w Warszawie. Reszczyński: w Polsce nie ma problemu z równością i dyskryminacją Foto: Shutterstock/Ink Drop

Uczestnicy Parady Równości przeszli przez centrum Warszawy. W tym roku impreza jest połączona z ukraińskim KyivPride i jest obecny na niej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zdaniem Wojciecha Reszczyńskiego równość to pojęcie, w opinii uczestników owej Parady, propagandowe, które ma pokazać, że nie ma jej w Polsce, a środowiska spod znaku tęczy są prześladowane.

"Rosja dokleja nam gębę"

- W Polsce jest praworządność, jest prawo, które jednak można uznać za zbyt liberalne wobec przestępców, a myślę tu o polityce wydawania wyroków w sprawach karnych, niemniej Polska jest państwem praworządnym i nie ma problemu z równością i dyskryminacją, co próbuje się nam wmówić. Dziś dobrze wiemy, że jest to element polityki wrogów Polski, w tym Rosji, która dokleja nam gębę - mówił publicysta.

Sławomira Jastrzębowskiego wskazał na aktywistę LGBT Waldemara Krysiaka, który w sieci występuje jako "gej przeciwko światu". - On wykonuje "straszną robotę" dla środowisk LGBT, ponieważ obnaża je, a dziś zamieścił wpis, w którym zastrzega, że nie uczestniczy już w paradach LGBT, ponieważ w jego opinii, nie pomagają one osobom LGBT - stwierdził.

"Trzeba zastanowić się nad sensem takich parad"

- Trzeba więc zastanowić się nad sensem takich parad, bo zdaje się, że pan Krysiak ma dużo racji, podobne opinie wygłaszają inni. Jan Śpiewak powiedział, że to dziwne towarzystwo, bo niby miało być lewicujące, a okazało się, że na tej paradzie jest miejsce dla sektora banków, banków międzynarodowych, które zainteresowane są zyskiem - powiedział Sławomir Jastrzębowski.

Z kolei Andrzej Rafał Potocki dodał, że nie za bardzo rozumie istotę i sens tego typu obnażania się i zawsze wtedy zadaje sobie pytanie o to, dlaczego heteroseksualiści nie przebierają się w wyuzdane rzeczy i nie podkreślają w paradach swojej orientacji seksualnej. Zdaniem publicysty Parady Równości skupiają ludzi, którzy szukają taniego poklasku.

Czytaj także:

- Jestem przeciwnikiem tego typu parad, ponieważ wkraczają one w sferę intymną ludzi, w sferę obyczajowości. Krytykowałbym zarówno parady heteroseksualne, jak i takie jak ta dzisiejsza. Nie uważam też, by osobom homoseksualnym źle się działo, bardzo często też okazywało się, że nie są to osoby specjalnie prześladowane, wręcz przeciwnie, pojawia się nawet chęć zarabiania pieniędzy na tych paradach - mówił Andrzej Rafał Potocki.

Posłuchaj
24:30 _PR24_AAC 2022_06_25-14-33-31.mp3 Parada Równości w Warszawie. Reszczyński: w Polsce nie ma problemu z równością i dyskryminacją ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Wojciech Reszczyński (publicysta Trójki), Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl) i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci")

Data emisji: 25.06.2022

Godzina: 14:33

Zobacz także

Zobacz także