more_horiz

"Będzie się działo i to dużo". Marcin Radomski o 16. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 08:04
- 16. Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" rusza właśnie za chwilę i mamy filmy na otwarcie i zamknięcie prosto z festiwalu w Cannes, czyli najważniejszego festiwalu filmowego - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Radomski, krytyk filmowy.
Marcin Radomski o 16. Festiwalu Dwa Brzegi:będzie siędziało i to dużo
Marcin Radomski o 16. Festiwalu Dwa Brzegi: będzie się działo i to dużoFoto: Festiwal/ https://www.dwabrzegi.pl/category/media/Dwa Brzegi

Tematem audycji był rozpoczynający się dziś i trwający do przyszłej soboty 16. Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, na którym pokazanych zostanie ponad kilkadziesiąt filmów z festiwali w Cannes, Wenecji i Berlinie.

Na antenie Polskiego Radia 24 krytyk filmowy Marcin Radomski powiedział, że "będzie się działo i to dużo". - 16. Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" rusza już za chwilę i mamy filmy na otwarcie i zamknięcie prosto z festiwalu w Cannes, czyli tego najważniejszego festiwalu filmowego.

Filmy z Cannes

Jest wśród nich na przykład "Corsage", który był bardzo dobrze przyjęty w Cannes i został nagrodzony. To film o cesarzowej Sissi, więc poczujemy się bardzo królewsko na tym ciekawym filmie - powiedział.

- Festiwal zamkniemy natomiast filmem "The 8 Mountains", który też wyjechał z Cannes z nagrodą jury - wskazał. - Jest to ciekawa opowieść rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad, mówiąca o historii przyjaźni i straty.

Zaznaczył, że "są to dwie bardzo interesujące propozycje na początek i koniec, a oczywiście w środku [jest] mnóstwo innych propozycji".

O całym programie festiwalu więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:09 Dwa Brzegi.mp3 Marcin Radomski o 16. Festiwalu "Dwa Brzegi": będzie się działo i to dużo (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzi: Maja Kluczyńska

Gość: Marcin Radomski, krytyk filmowy

Data emisji: 30.07.2022

Godzina emisji: 7.35

jb

Zobacz także

Zobacz także