more_horiz

Dzień migranta i uchodźcy. Maciej Dubicki: ten temat jest bardzo ważny także w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 09:05
- Temat migracji i uchodźctwa, wydawał się może w Polsce przez poprzednie lata dosyć odległy. Ale widzimy w tej chwili, jak sytuacja bardzo się zmienia. Widzimy jak bardzo ten temat dotyczy również Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Dubicki, specjalista ds. komunikacji Caritas Polska.
Uchodźcy uciekający przed wojną na Ukrainie
Uchodźcy uciekający przed wojną na Ukrainie Foto: Pazargic Liviu/ Shutterstock

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest od 1914 roku. Od 2019 roku Kościół katolicki obchodzi go w ostatnią niedzielę września. W poprzednich latach przypadał on natomiast w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego.

- W orędziu papieża Franciszka, przygotowanym specjalnie na ten dzień, możemy przeczytać odważne, ale myślę, że również bardzo potrzebne stwierdzenie, że nie możemy budować Królestwa Niebieskiego, tego idealnego świata już tu na ziemi, bez osób będących w różnych kryzysach, osób ubogich, osób potrzebujących, w tym właśnie migrantów i uchodźców - podkreślił Maciej Dubicki.

- Jest to przesłanie dla nas wszystkich. Temat ten - migracji i uchodźctwa - wydawał się może w Polsce przez poprzednie lata dosyć odległy. Ale widzimy w tej chwili, jak sytuacja bardzo się zmienia. Widzimy jak bardzo ten temat dotyczy również Polski - dodał gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:45 PR24 2022_09_25-08-37-55.mp3 Maciej Dubicki o Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy (Temat dnia) 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Wiesław Molak 
Gość: Maciej Dubicki
Data emisji: 25.09.2022
Godzina emisji: 8.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także