more_horiz

"Walczymy o przyszłość naszego narodu". Macierewicz o konwencji PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2023 17:53
- Tylko Prawo i Sprawiedliwość daje gwarancję, że polski naród będzie narodem moralnym, w którym kobiety będą bezpieczne, w którym rodzina będzie fundamentem naszej struktury społecznej. Tę rodzinę rząd PiS wspierał, wspiera i będzie wspierał, a PO wręcz odwrotnie, niszczy rodzinę, w wymiarze gospodarczym, społecznym, jak i moralnym - mówił w Polskim Radu 24 Antoni Macierewicz, komentując konwencję PiS #BezpiecznaPolska w Katowicach.
Konwencja PiS pod hasłem BezpiecznaPolska,w hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach
Konwencja PiS pod hasłem #BezpiecznaPolska,w hali widowiskowo-sportowej "Spodek" w KatowicachFoto: PAP/Mateusz Marek

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w katowickim Spodku pod hasłem #BezpiecznaPolska. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu podkreślał, że celem najbliższych wyborów jest niedopuszczenie do tego, by wrócił "system Donalda Tuska". Po zakończeniu konwencji politycy partii wyruszyli do swoich okręgów wyborczych.

"Przyszłość naszej społeczności"

Antoni Macierewicz komentował przebieg katowickiej konwencji: - To wielkie, wspaniałe przemówienia premiera Morawieckiego, marszałek Witek, pana Tarczyńskiego i pana premiera Kaczyńskiego, ale przede wszystkim to niesłychane zdeterminowanie i przekonanie o zwycięstwie, nawet więcej, o konieczności zwycięstwa ze względu na przyszłość Polski. To było głównym przekazem całej konwencji, że walczymy o niepodległość Polski, o przyszłość naszej społeczności, by mógł rozwinąć się w wymiarze społecznym, gospodarczym i ideowym naród polski, to jest główny powód naszego obecnego zaangażowania 15 października - zaznaczył.

- Te kilkanaście dni, które są przed nami, wymagają jeszcze większej pracy, ale przyniosą pozytywny skutek dla całego kraju, dla narodu polskiego - podkreślał gość audycji.

Czytaj także w tvp.info: "Wielki wyrzut PO". Premier Morawiecki pokazał "teczkę Tuska"

Posłuchaj
18:00 [PR24]PR24 (PCM) 1 październik 2023 16_39_40.mp3 Antoni Macierewicz o konwencji PiS #BezpiecznaPolska w Katowicach (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 15 października 2023 roku. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz 

Data emisji: 01.10.2023

Godzina emisji: 16.39

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także