more_horiz

Piotr Zgorzelski o filmie Tomasza Sekielskiego: data emisji znalazła się w oku cyklonu kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:17
- Dokument Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" uruchomił efekt kuli śnieżnej i teraz w wymiarze politycznym zaczyna się licytacja na pomysły dotyczące walki z pedofilią. PSL w tym wyścigu jednak nie uczestniczy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Piotr Zgorzelski.
Audio
  • 13.05.19 Piotr Zgorzelski (PSL) o filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: PR24

Wczoraj w Szczecinie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie surowszych kar za pedofilię. Szef partii rządzącej mówił także o podwyższeniu wieku ofiar, do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia. Jarosław Kaczyński powiedział też, że dzięki zmianom w prawie żaden z pedofilów nie będzie mógł liczyć na karę w zawieszeniu, co wcześniej się zdarzało. Po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele, również klub Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska złożył w Sejmie projekt nowelizacji Kodeksu karnego. Zakłada on nieprzedawnianie się przestępstw pedofilskich oraz dożywotni zakaz pracy z dziećmi dla osób skazanych w takich sprawach.

Czytaj więcej
kosciol- shutterstock_1200.jpg
Paweł Kania nie jest już księdzem. Informacja w filmie Sekielskich nieaktualna

- Data emisji filmu Tomasza Sekielskiego znalazła się w oku cyklonu kampanii wyborczej. Ten społecznie wrażliwy temat zdominuje pewnie najbliższą sejmową debatę - stwierdził Piotr Zgorzelski. Poseł PSL zaznaczył jednak, że reaktywowanie komisji wspólnej rządu i Konferencji Episkopatu Polski nie wymaga dodatkowych działań legislacyjnych. - Wystarczy to po prostu uaktywnić. Taka komisja już funkcjonowała i załatwiła wiele ważnych rzeczy - dodał.

Gość programu podkreślił również, że zasług Kościoła nikt nie kwestionuje. - Teraz mamy problem tu i teraz. Nawet krytyczny głos nie jest podstawą do podważania tego wszystkiego dobrego, co Kościół zrobił w Polsce - mówił. Polityk zauważył też, że empatię i ból ludzi skrzywdzonych należy oddzielić od celów politycznych. - Wielu księży mocno zaangażowało się po jednej stronie sceny politycznej. Ceną za zbliżenie się Kościoła do polityki jest narastanie tendencji antykościelnych w Polsce - komentował Piotr Zgorzelski.

Czytaj więcej
semka.jpg
Piotr Semka: zastosowana kiedyś metoda przeczekania problemu, teraz się mści

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 14.35

Zobacz także

Zobacz także