more_horiz

"Bezrobocie, ubóstwo, wysokie ceny energii". Anna Zalewska o skutkach decyzji UE ws. redukcji emisji CO2

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:00
- Mamy na stole Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, który miał wynosić kilkadziesiąt miliardów euro, a wynosi zaledwie 10 mld i są duże obostrzenia, żeby z niego skorzystać - wskazywała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: MEN

Parlament Europejski chce zwiększenia redukcji emisji CO2 z 40 do 60 procent w 2030 roku. Europosłowie przyjęli raport w tej sprawie.

Posłuchaj
20:25 PR24_MPLS 2020_10_09-15-08-45.mp3 "Bezrobocie, ubóstwo, wysokie ceny energii". Anna Zalewska o skutkach decyzji UE (Temat Dnia/Gość PR24)

- Poprawka o redukcji emisji CO2 do 60 proc. przeszła 13 głosami, z czego 14 polskich eurodeputowanych zagłosowało za. Gdyby tego nie zrobili, poprawka by upadła. To będzie kosztowało wiele gospodarkę polską, ale i europejską - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.

pap_komin_dym1200.jpg
Zwiększenie redukcji emisji CO2 z 40 do 60 proc. w 2030 r. PE przyjął raport w tej sprawie

"Jestem jedynką Polką, która pracowała przy prawie klimatycznym"

Anna Zalewska wskazywała, że od kilku miesięcy trwają prace nad prawem klimatycznym, które będzie miało wpływ nie tylko na polską gospodarkę i rolnictwo, ale i europejską. - W tym tygodniu odbyły się ostatecznie głosowania w Parlamencie Europejskim - mówiła.

Europoseł PiS powiedziała, że wkrótce odbędą się dalsze spotkania w tej sprawie. - Odbędą się spotkania PE, Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i tych, którzy pracowali nad prawem klimatycznym - jestem jedyną Polką. To będą trudne rozmowy, bo to kolejna próba odebrania kolejnych kompetencji krajom członkowskim - powiedziała.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślała, że Komisja Europejska zapowiedziała, że transformacja będzie kosztowała setki miliardów euro, ale nie wskazała źródła ich finansowania.

- Komisja Europejska pokazała ogromne bezrobocie, ubóstwo, ceny wody i energii, ale nie pokazała jak temu zaradzić - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Zalewska (europoseł PiS)

Data emisji: 09.10.2020

Godzina emisji: 13.08

ks

Zobacz także

Zobacz także