more_horiz

"Palącą i ważną sprawą jest demografia". Prof. Krysiak o Polskim Nowym Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 12:20
- Oddzielanie rodziny od demografii jest bez sensu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista SGH, prezes Instytutu Myśli Roberta Schumana. 
Prof. Zbigniew Krysiak
Prof. Zbigniew Krysiak Foto: PR24/TB

Gość PR24 ocenił założenia rządowego programu Polski Nowy Ład, który obejmie 10 obszarów tematycznych, od zdrowia, przez rolnictwo, rozwój gospodarczy, cyfryzację i edukację, aż po spokojną starość. Inauguracja programu już 20 marca.


inflacja1200.jpg
Inflacja w lutym 2,4 proc. To mniej niż przewidywali analitycy

"Demografia palącą sprawą"

- Niewątpliwie palącą i ważną sprawą jest demografia, mam więc nadzieję, że w kategorii rodzina pojawi się rozwinięcie, które obejmie sprawy demograficzne. Oddzielanie bowiem jednego od drugiego jest bez sensu - powiedział ekonomista.

PiS przedstawił również spot zapowiadający prezentację Polskiego Nowego Ładu. "Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności" - mówią w spocie wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Ekonomista dodał, że dziś czynniki demograficzne, które niszczyły Polskę za rządów premiera Donalda Tuska poprzez wyjazdy za granicę najlepszych fachowców, są bardzo ważne. - Sporo osób wraca do Polski, mamy najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej, dobrze by więc było, by w Polsce rodziło się więcej osób - podkreślił prof. Zbigniew Krysiak.


Posłuchaj
05:55 PR24_mp3 2021_03_15-11-36-13.mp3 Prof. Z. Krysiak o Polskim nowym ładzie ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Zbigniew Krysiak (ekonomista SGH, prezes Instytutu Myśli Roberta Schumana)

Data emisji: 15.03.2021

Gość: 11.36 


Zobacz także

Zobacz także