more_horiz

Kusznierewicz i Majewski podsumowują Igrzyska Olimpijskie w Tokio [TYLKO U NAS]

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 21:58
Sport stał się bardziej zawodowy i profesjonalny. To się pozmieniało, przez 20 lat zauważyłem ogromną różnicę - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski w żeglarstwie z Atlanty. - Mamy największy sukces w historii, najlepszy występ na Igrzyskach, ale z drugiej strony będziemy teraz bardzo ciężko pracować, żeby ten sukces spróbować utrzymać - oceniał Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. 
Ceremonia zakończenia IO w Tokio
Ceremonia zakończenia IO w TokioFoto: PAP/Leszek Szymański

Zakończyły się 32. igrzyska olimpijskie w Tokio. Przez ponad dwa tygodnie, blisko 12 tysięcy sportowców z ponad 200 krajów rywalizowało o 339 kompletów medali w 33 dyscyplinach. O olimpijskie medale w Tokio rywalizowało 210 polskich sportowców, wywalczyli 14 medali - najwięcej od 2000 roku. Polacy zdobyli 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych olimpijskich krążków - w klasyfikacji medalowej zajęli 17. miejsce. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

"My i tak nie mamy kibiców na wodzie"

- Niesłychanie się cieszę z sukcesu Agnieszki [Skrzypulec] i Joli [Ogar]. To, jak pracowały ciężko, ile energii, wysiłku, skupienia i wyrzeczeń włożyły w to, by zdobyć medal olimpijski, tylko one wiedzą - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kusznierewicz. Jak dodał, przyglądał się temu i "serdecznie gratuluje". - Tylko pięć medali zdobyliśmy do tej pory w żeglarstwie, ale ten medal bardzo dużo znaczy - przekonywał. 

Czytaj także: 

- Sport stał się bardziej zawodowy i profesjonalny. To się pozmieniało. Przez 20 lat zauważyłem ogromną różnicę - ja, jako zawodnik, pływałem w czwartki, piątki, soboty i niedziele - oczywiście przesadzam trochę, bo byłem w pełni zaangażowany i 300 dni w roku spędzaliśmy na treningach, regatach i podróżach. Dzisiaj, ci, którzy zdobywają medale, nic innego nie robią i wyłącznie żyją tymi przygotowaniami. Dla nas, żeglarzy, takie igrzyska niewiele się zmieniły, bo my i tak nie mamy kibiców na wodzie. Dla nas brak publiczności nie stanowił problemu - wskazał Mateusz Kusznierewicz. 

"Przed nami dużo przyjemnych wyzwań"

- Człowiek zawsze jest sam w swojej konkurencji, ale Igrzyska Olimpijskie to impreza, gdzie ludzi zawsze jest relatywnie najwięcej - oceniał Tomasz Majewski. - Jak się startuje przy wielkim tłumie, to naprawdę niesie. Gdyby byli kibice, pewnie te wyniki byłby jeszcze lepsze, choć i tak poziom lekkiej atletyki na tyhc igrzyskach był kosmiczny. Szkoda, że kibiców zabrakło, ale sama rywalizacja nie ucierpiała. Wyniki były rewelacyjne - mówił sportowiec.

medale tokio 1200 .jpg
Tokio 2020 - klasyfikacja medalowa. Biało-Czerwoni wysoko w tabeli. Historyczne igrzyska lekkoatletów

- Myślę, że chwilę pocieszymy, mamy największy sukces w historii, najlepszy występ na Igrzyskach, ale z drugiej strony będziemy teraz bardzo ciężko pracować, żeby ten sukces spróbować utrzymać. To,. niestety, jest dużo droższe niż sięgnięcie po niego i dużo trudniejsze. Przed nami bardzo dużo wyzwań, ale są to bardzo przyjemne wyzwania - podkreślił Tomasz Majewski.

Posłuchaj
22:32 Kusznierewicz i Majewski - PR24_mp3 2021_08_08-20-06-27.mp3 Mateusz Kusznierewicz i Tomasz Majewski o zakończonych IO w Tokio ("Temat dnia"/ PR24)

Więcej komentarzy do zakończonych Igrzysk Olimpijskich - w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Temat dnia

ProwadzącyMateusz Drozda

Goście

  • Mateusz Kusznierewicz (żeglarz, mistrz olimpijski z Atlanty (1996), brązowy medalista olimpijski z Aten (2004). Pięciokrotny olimpijczyk: Atlanta (1996), Sydney (2000), Ateny (2004), Pekin (2008), Londyn (2012))
  • Tomasz Majewski (kulomiot, mistrz olimpijski w tej konkurencji z Pekinu (2008) i Londynu (2012), także olimpijczyk z Aten (2004) i Rio (2016), wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki)

Data emisji: 08.08.2021

Godzina emisji: 20.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także