more_horiz

Europoseł Lewicy: możemy zbudować listę wyborczą z szansą na dobry wynik

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 15:52
- Gdy nastanie porozumienie programowe i zostaną wyznaczone cele, które lewica chce zrealizować, to powrót do dobrych notowań jest możliwy - ocenił w Polskim Radiu 24 Marek Balt, europoseł Lewicy.
Marek Balt podkreślił w Polskim Radiu 24, że Lewica ma szansę na samodzielny start na listach wyborczych do parlamentu nie rezygnując ze swoich wartości programowych
Marek Balt podkreślił w Polskim Radiu 24, że Lewica ma szansę na samodzielny start na listach wyborczych do parlamentu nie rezygnując ze swoich wartości programowychFoto: Alexandru Nika/Shutterstock

"Gazeta Wyborcza" opublikowała sondaż, z którego wynika, że jeżeli opozycja wystartuje w wyborach parlamentarnych w osobnych listach, to "zapewni Jarosławowi Kaczyńskiemu trzecią kadencję". W dzienniku przedstawiono najskuteczniejsze warianty, by temu zapobiec. We wszystkich korzystnych dla opozycji lewica występuje na wspólnej liście z innym ugrupowaniem.

- Myślę, że ten wariant nie pokazuje całej zjednoczonej lewicy - podkreślił Marek Balt. Tłumaczył, że obecnie lewica jest podzielona i osobno występuje szeroka grupa lewicowych działaczy poza parlamentem, która jest niezrzeszona przy żadnej z głównych partii politycznych.

Zjednoczona Lewica

Europoseł Lewicy wyraził nadzieję, że lewica się na nowo zjednoczy. - Gdy nastanie porozumienie programowe i zostaną wyznaczone cele, które lewica chce zrealizować, to powrót do dobrych notowań jest możliwy i Lewica nie musiałaby być elementem porozumienia, w którym musielibyśmy położyć na szali nasze wartości programowe - podkreślił Balt. Zaznaczył, że nie są partią liberalną, ale socjalną, która troszczy się o tych najbiedniejszych, którym potrzeba wsparcia. 

- Mamy potencjał do tego, żeby zbudować listę, która da szansę na dobry wynik - podsumował.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
06:45 PR24_mp3_20220613150652_Marek_Balt.mp3 Marek Balt o starcie Lewicy w wyborach parlamentarnych (Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Balt (Lewica)

Data emisji: 13.06.2022

Godzina emisji: 15.06

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem