more_horiz

"Możemy mówić o opieszałości rządzących". Potapowicz o katastrofie ekologicznej na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 14:40
- W tym przypadku możemy mówić o niewystarczających działaniach rządu. Po pierwsze, dotyczą one tego, kto jest winowajcą tych zanieczyszczeń, tej katastrofy ekologicznej. A po drugie, wydaje się, że działania, które zostały podjęte, są podjęte zbyt późno - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz (radny Warszawy KO).
Sławomir Potapowicz o katastrofie ekologicznej na Odrze: możemy mówić o opieszałości rządzących
Sławomir Potapowicz o katastrofie ekologicznej na Odrze: możemy mówić o opieszałości rządzącychFoto: PAP/Marcin Bielecki

Cały czas w przestrzeni publicznej przewija się temat katastrofy ekologicznej na Odrze. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na Twitterze napisał, że: "Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego". - PiS jest jak rtęć - dodał.

"Opieszałość rządzących"

- W tej sprawie możemy mówić o dużej opieszałości ze strony rządzących - powiedział Sławomir Potapowicz.

Podkreślił, że pierwsze sygnały w tej sprawie pojawiły się pod koniec lipca. - Mijają kolejne dni, tygodnie, a nasi rządzący nie podejmują stosownych działań. Przypomnijmy sobie, jak zachowywał się nasz rząd i jego przedstawiciele, także obecni wiceministrowie, ministrowie, kiedy mieliśmy do czynienia z awarią Czajki, kiedy to natychmiast władze Warszawy podjęły stosowne działania - dodał gość PR24.

- Tak więc w tym przypadku możemy mówić o niewystarczających działaniach rządu. Po pierwsze, dotyczą one tego, kto jest winowajcą tych zanieczyszczeń, tej katastrofy ekologicznej. A po drugie, wydaje się, że działania, które zostały podjęte, są podjęte zbyt późno - powiedział Sławomir Potapowicz. W jego ocenie również reakcje ministra Macieja Wąsika czy też ministra Jacka Ozdoby [...] "wydają się niewystarczające do skali problemu, z jakim mamy teraz do czynienia".

"Apelowaliśmy już na początku lipca"

- W związku z tym nie mówiłbym, że opozycja podejmuje w tej kwestii działania, czy kroki, które są nieadekwatne - stwierdził gość Magdaleny Złotnickiej.

Dodał, że "wręcz przeciwnie przedstawiciele, którzy tworzą Koalicję Obywatelską, czyli przedstawiciele Zielonych, apelowali już do rządu na początku lipca". - Są w tej sprawie pisma, chociażby posłanki Urszuli Zielińskiej, które apelują o podjęcie działań zmierzających do tego, aby zająć się tą tragedią - zaznaczył radny Warszawy.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:17 PR24_AAC 2022_08_14-13-33-28.mp3 Sławomir Potapowicz o katastrofie ekologicznej na Odrze: możemy mówić o opieszałości rządzących (Temat dnia/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Sławomir Potapowicz (radny Warszawy, KO)

Data emisji: 14.08.2022

Godzina emisji: 13.33

nj

Zobacz także

Zobacz także