more_horiz

Wystąpienie prezesa PiS w Koszalinie. Marek Król: Jarosław Kaczyński zapewniał, że Polska jest dziś bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 18:30
- Dobrze, że Jarosław Kaczyński przypomniał, kim byli komuniści, oni także mówili o demokracji, podobnie jak niedawno przedstawiciele KOD - podkreślał w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w Koszalinie, że Polska znajduje się w szczególnej sytuacji ze względu na obecną sytuację międzynarodową - polityczną i ekonomiczną. Wskazał tu na aneksję wschodnich terenów Ukrainy przez Rosję. Dodał, że Polska jest krajem bezpiecznym. Między innymi do tych słów odniósł się w PR24 Marek Król.

- Putin liczy na konkretne i wymierne efekty, wywołując strach i siejąc zamęt, łącznie z zamknięciem kurków z gazem, by doprowadzić do zamieszania w Europie. Prezes Kaczyński o tym wspominał i zapewniał jednocześnie, że jesteśmy bezpieczni, bo faktycznie mamy zapasy gazu i przygotowywaliśmy się wiele lat przed wojną, a gdyby rząd Leszka Millera nie blokował Baltic Pipe, bylibyśmy dużo bardziej spokojni - powiedział publicysta.

"Komuniści w szatach obrońców demokracji"

Zauważył, że Jarosław Kaczyński przypomniał też w Koszalinie, iż po wojnie komuniści "ubrali się w szaty obrońców demokracji". - Ja przypomnę, że kiedy Czesław Kiszczak pisał podanie o przyjęcie go w 1946 albo 1947 roku do bezpieki wojskowej, deklarował, iż chciał budować w Polsce demokrację. Druga strona, obrońcy II RP, byli przedstawiani jako dyktatura rządów imperialistycznych, a każda władza totalitarna zaczyna od manipulacji językiem - powiedział Marek Król.

Jarosław Kaczyński mówił w Koszalinie, że PiS jest za jednością w skrajnej sytuacji, ale to nie może być jedność połączona z wojną, a sprawy dotyczące narodowego interesu powinny być traktowane jako wspólne i trzeba o nie wspólnie zabiegać. Mówił, że trzeba zjednoczyć się wokół wzmacniania polskiej armii. Prezes PiS spotkał się z działaczami oraz sympatykami w Koszalinie.

Posłuchaj
12:09 PR24_mp3 2022_10_01-17-45-05.mp3 Wystąpienie prezesa PiS w Koszalinie. Marek Król: Jarosław Kaczyński zapewniał, że Polska jest dziś bezpieczna ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Marek Król (publicysta)

Data emisji: 01.10.2022

Godzina: 17.45 

kor

Zobacz także

Zobacz także