more_horiz

Wróbel: mam nadzieję, że w sytuacji naruszenia naszego terytorium, opozycja stanie z rządem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 20:00
- Nasza opozycja ma pewien rodzaj dwubiegunówki, czy też rodzaj rozdwojenia, w sprawie Ukrainy stoi za rządem, a w innych sprawach przeciw niemu - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Wróbel: mam nadzieję, że w sytuacji naruszenia naszego terytorium, opozycja stanie z rządem
Wróbel: mam nadzieję, że w sytuacji naruszenia naszego terytorium, opozycja stanie z rządemFoto: PAP/ARCH Wojciech Olkuśnik

Gość PR24 mówił między innymi o tym, czy możliwe jest porozumienie opozycji z obozem Zjednoczonej Prawicy. W Koszalinie prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o tym, że w kontekście bezpieczeństwa zewnętrznego, PiS jest gotowe podjąć dialog z opozycją w obecnie "skrajnej sytuacji", ale zaznaczył, iż opozycja musi "zaprzestać radykalizmu i ataków na PiS".

"Opozycja jak inna formacja"

- Można zauważyć, że opozycja w bardzo podstawowych sprawach dotyczących bezpieczeństwa nie posuwa się za daleko, np. głosowała za ustawą o obronie Ojczyzny, powstrzymała się od ekscesów przy okazji otwarcia Baltic Pipe i wspiera politykę rządu wobec Ukrainy. Jeśli natomiast chodzi o sprawy relacji z Brukselą i KPO, to opozycja zachowuje się tak, jak by była inną formacją - powiedział Marek Wróbel.

Wyraził przy tym nadzieję, że w przypadku dużo trudniejszych sytuacji, jak np. naruszenie polskiego terytorium, opozycja stanie ramie ramię z rządem. Przypomniał jednocześnie, że z naruszeniami naszego terytorium mieliśmy do czynienia już w zeszłym roku przy okazji forsowania polsko-białoruskiej granicy przez "podrzuconych" pod nią migrantów i w opinii publicysty, opozycja zachowała się wówczas "fatalnie".

Czytaj także:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po kraju i odwiedza Pomorze Zachodnie. Pierwszą miejscowością, którą odwiedził, był Koszalin. Tam wygłosił przemówienie oraz odpowiadał na pytania wyborców. Potem prezes PiS odjechał do Kołobrzegu.

Posłuchaj
24:49 PR24_mp3 2022_10_01-18-33-20.mp3 Wróbel: mam nadzieję, że w sytuacji naruszenia naszego terytorium, opozycja stanie z rządem ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Marek Wróbel (Fundacja Republikańska)

Data emisji: 01.10.2022

Godzina: 18:33

Zobacz także

Zobacz także