more_horiz

Doradca PO chce delegalizacji PiS. Czarnecki: ludzie totalnej opozycji wchodzą w buty komunistów

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 16:15
- Miałem 19 lat, kiedy w stanie wojennym zdelegalizowano Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Jeżeli ludzie totalnej opozycji wchodzą w buty komunistów i chcą delegalizować formacje polityczne, które im się nie podobają, to pokazuje, że mamy do czynienia z rekomunizacją - mentalną, jeszcze nie formalno-prawną - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/AK

Doradca Platformy Obywatelskiej ocenia, że niezbędna jest delegalizacja Prawa i Sprawiedliwości. - Na moje oko, obywatelskie, ta partia zasługuje na to, żeby podjąć wobec niej procedurę delegalizacji - powiedział w RMF FM prof. Radosław Markowski, socjolog i politolog związany z opozycją.

"Maski opadły"

- Miałem 19 lat, kiedy w stanie wojennym zdelegalizowano Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Jeżeli ludzie totalnej opozycji wchodzą w buty komunistów i chcą delegalizować formacje polityczne, które im się nie podobają, to pokazuje, że mamy do czynienia z rekomunizacją - mentalną, jeszcze nie formalno-prawną - podkreślił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki.

- Cóż. Maski spadły. Dziękujemy za szczerość. Przynajmniej wiemy, na czym stoimy, albo na czym Polska będzie leżeć. Bo ci zwolennicy totalnej opozycji - jak widać z tytułami profesorskimi - którzy pokazują, co się będzie działo, to dobry sygnał dla wyborców: że obecna opozycja, jeśli wygra wybory, urządzi nam wojnę domową. Urządzi nam to, co zrobił generał Jaruzelski - dodał europoseł.

Prof. Radosław Markowski we wcześniejszych rozmowach mówił o wyborcach Prawa i Sprawiedliwości, że to "słabo wykształcony, starszy i zagubiony elektorat". Tym razem poproszony został także o wyjaśnienie swoich stwierdzeń, że należy "zainicjować proces delegalizacji PiS".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:37 PR24 2023_03_24-15-08-09.mp3 Ryszard Czarnecki o wypowiedzi prof. Radosława Markowskiego (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Maciej Wolny

Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)

Data emisji: 24.03.2023

Godzina emisji: 15.09

bartos

Zobacz także

Zobacz także