X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 10:29
Od 5 do 7 października w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się 16. Warszawskie Targi Sztuki. W wydarzeniu weźmie udział 60 galerii sztuki współczesnej oraz antykwariatów z całego kraju. Na temat najciekawszych punktów imprezy mówiła w Polskim Radiu 24 Kama Zboralska, dyrektor WTS.
Audio
  • 4.10.18 Kama Zboralska: „Warszawskie Targi Sztuki to miejsce, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie (…)”.
Plakat promujący 16. Warszawskie Targi Sztuki.
Plakat promujący 16. Warszawskie Targi Sztuki.Foto: facebook.com/pg/WarszawskieTargiSztuki

Na 16. WTS zaprezentowane zostaną m.in. obrazy, obiekty „Awangardy Wrocławskiej” lat 70. i 80. oraz sztuka konceptualna i abstrakcja: prace Stanisława Dróżdża, Jana Pamuły, Henryka Stażewskiego, czy Włodzimierza Pawlaka. Kama Zboralska podkreśliła, że tuż po przekroczeniu progu Warszawskich Targów Sztuki na odwiedzających będą czekały wyjątkowe dzieła.

– Już przy samym wejściu do Arkad Kubickiego będzie można podziwiać nadzwyczajne prace Wojciecha Fangora z jego najlepszego okresu twórczego. Biją one aukcyjne rekord. Niektóre wycenia się na ponad milion złotych. Warto podkreślić, że Wojciech Fangor, jako jedyny Polak, miał indywidualną wystawę w Muzeum Guggenheim, które uchodzi za jedno z najważniejszych na świecie. Wystawie będzie towarzyszył również wykład poświęcony artyście. Obecnością zaszczyci nas pani Magda Fangor, żona nieżyjącego mistrza. Myślę, że będzie to bardzo ciekawe doświadczenie i to nie tylko dla znawców sztuki – powiedziała dyrektor WTS.

Kama Zbroalska zwróciła również uwagę na drugą interesującą ekspozycję, która będzie dotyczyła twórczości Andrzeja „Dudiego” Dudzińskiego. Artysta spędził 25 lat w Nowym Jorku. Pracował jako grafik, malarz i plakacista. Był również wykładowcą.

Ponadto w audycji rozmowa z Radosławem „Bond” Bednarzem, dyrektorem artystycznym Festiwalu Eklektik Session.

Natomiast Paulina Kozion dokonała przeglądu najciekawszych weekendowych propozycji teatralnych.

„Weekend Kulturalny” prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/db

--------------------------

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 23:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Brandt. Związki malarstwa z fotografią

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:09
- To druga wystawa w polskim muzealnictwie pokazująca związki malarstwa i fotografii. Pierwszą była ekspozycja twórczości Aleksandra Gierymskiego. Ta, która dotyczy Józefa Brandta jest bardziej rozbudowana, bo dysponowaliśmy większym materiałem fotograficznym, pokazujemy 80 fotografii  - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Masłowska, kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Żak: w poszukiwaniu znaczenia przedmiotu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 12:55
Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego artystyczne opowieści, często bardzo intymne i oszczędne w doborze środków wyrazu, przemawiają własnym językiem. Czasem szepczą do nas widzów, ale potrafią też krzyczeć. W audycji z cyklu "Głębia ostrości" Paweł Żak rozmawiał z Igą Niewiadomską.
rozwiń zwiń