more_horiz

„Oni” Paolo Sorrentiono

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 23:59
Wielki mistrz włoskiego kina powrócił na ekrany. Jego poprzednie filmy to „Wielkie piękno”, „Młodość” ale także serial „Młody papież”. O nowym filmie Paolo Sorrentino, którego twórczość bywa porównywana do dzieł Felliniego, mówiła Polskim Radiu 24 Małgorzata Kostro (Gutek Film).
Audio
Toni Servillo w filmie Oni Paolo Sorrrentino
Toni Servillo w filmie "Oni" Paolo SorrrentinoFoto: gutekfilm.pl / mat.promocyjne

Małgorzata Kostro przypominała o motywie powracającym w filmach Sorrentino. – Reżyser jest niespełna pięćdziesięcioletnim, młodym człowiekiem, jednak starość jest częstym tematem jego filmów. Także w tym filmie widzimy próbę ucieczki od niej, otaczanie się młodymi ludźmi, symbolami piękności i witalności. Ten film opowiada o Berlusconim i włoskich realiach, ale można to odnieść do innych wielkich tego świata. Bohaterem jest człowiek, który ma władzę, pieniądze i dobrze jest znaleźć się w jego pobliżu i korzystać z tego blasku. Tytułowi "Oni", to właśnie ci, którzy chcę się znaleźć blisko i korzystać z tego bogactwa, chcą żyć w świecie, który wykreował, odnosić korzyści -.

- Jest to także piękny film o radości życia, o tym jak Włosi potrafią się nim cieszyć,  nawet w nienajlepszych czasach czy momentach bawią się i celebrują chwilę.  – podkreślała Małgorzata Kostro. – Film jest znakomicie zrealizowany, ma piękne zdjęcia i znakomitą muzykę. Jest tu także polski akcent, jedną z głównych ról gra Katarzyna Smutniak, wielka gwiazda włoskiego kina -.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

Więcej w zapisie audycji.

____________________ 

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 23:37

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem