more_horiz

1 maja we Wrocławiu, czyli Gitarowy Rekord Guinnessa

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 09:18
- Chodzi o najprostsze akordy, najłatwiej jest zagrać C-dur, G-dur, D-dur, A-dur i E-dur. Tyle wystarczy, żeby zostać rekordzistą świata - mówił w Polskim Radiu 24 Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa. 
Audio
  • 25.04.19 Weekend kulturalny: Gitarowy Rekord Guinnessa
Rok temu Hey Joe Jimiego Hendrixa zagrało 7411 gitarzystów. Ilu będzie teraz?
Rok temu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa zagrało 7411 gitarzystów. Ilu będzie teraz?Foto: heyjoe.pl

Przed nami już siedemnasta próba bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa na Rynku we Wrocławiu. Imprezę zainauguruje 1 maja w Starym Klasztorze koncert Gitarowe Przeboje Wszech Czasów. Wśród gości będą się m.in. Janusz „Yanina” Iwański, pomysłodawca Rekordu Leszek Cichoński, Marek Pająk z zespołu Vader, Jacek Krzaklewski z Perfectu, Jennifer Batten, gitarzystka Michaela Jacksona i Krzysztof Misiak.

Udział w Rekordzie jest bezpłatny. Do wyniku liczą się wszystkie rodzaje gitar i inne instrumenty strunowe, w tym ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Dla gitarzystów elektrycznych będzie możliwość podłączenia wzmacniaczy, warto mieć przedłużacz z rozgałęźnikiem. Aby zagrać w Rekordzie trzeba tylko umieć "Hey Joe" i mieć dokument tożsamości.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Weekend kulturalny" była Maja Kluczyńska

Data emisji: 25.04

Godzina emisji: 23.36

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem