X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Kondrat: "Czyściec" wchodzi do kin w czasie, gdy dużo mówimy o umieraniu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 23:59
- Nikt z nas nie był ani w niebie, ani w piekle, ani w czyśćcu, ani na sądzie ostatecznym, natomiast wizję tych wszystkich światów mieli mistycy Kościoła katolickiego. Co ciekawe, żyli w różnych czasach, w różnej przestrzeni geograficznej, natomiast wiele tych rzeczy jest spójnych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Michał Kondrat, reżyser filmu "Czyściec", opowiadającego o tym, co z ludźmi dzieje się po śmierci.
Kadr z filmu Czyściec, który od 23 października można oglądać w polskich kinach
Kadr z filmu "Czyściec", który od 23 października można oglądać w polskich kinachFoto: materiały prasowe /Kino Świat

W kinach emitowany jest najnowszy film Michała Kondrata "Czyściec". Reżyser jest autorem takich obrazów jak "Miłość i Miłosierdzie" i "Dwie Korony". Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, co czeka nas po śmierci.

W filmie przypomniani zostali najbardziej znani mistycy m.in. święta Faustyna Kowalska, święty Stanisław Papczyński, święty Ojciec Pio oraz Fulla Horak. - Myślałem o produkcji tego filmu już dawno - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 reżyser.

Posłuchaj
22:00 01431c0e.mp3 Michał Kondrat o filmie "Czyściec" (Polskie Radio 24/Weekend kulturalny)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
kino filmy przemysł filmowy klaps 1200.jpg
Polskie filmy nagrodzone na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym

Czytaj także:

Michał Kondrat zgodził się, że "Czyściec" to "współczesna refleksja teologiczna". Zwrócił uwagę na to, że film wchodzi do kin w czasie, "gdy mówi się dużo o umieraniu, mamy różne restrykcje i refleksje na temat tego, co z nami będzie po śmierci". - To trudny temat - zaznaczył.

- Nikt z nas nie był ani w niebie, ani w piekle, ani w czyśćcu, ani na sądzie ostatecznym, natomiast wizję tych wszystkich światów mieli mistycy Kościoła katolickiego. Co ciekawe, żyli w różnych czasach, w różnej przestrzeni geograficznej, natomiast wiele tych rzeczy jest spójnych, są bardzo podobne, a przecież nie mieli ze sobą żadnego kontaktu - powiedział gość PR24.

*** 
Ponadto w audycji rozmowa z dr Justyną Napiórkowską, historyk sztuki. Opowiedziała ona wizjach życia po śmierci w sztuce. - W różnorodnych bardzo kręgach kulturowych już w starożytności poszukiwano odpowiedzi na tajemnicę tego, co po śmierci. Sprawa obrazowania, wypowiedzenia w sposób wizualny tego, czego nie można doświadczyć, co wykracza poza doświadczenie, jest rzeczywiście wielkim wyzwaniem dla artystów - mówiła.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Michał Kondrat (reżyser)

Data emisji: 30.10.2020

Godzina: 23.35

Polskie Radio 24/ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lech Majewski: "Dolina Bogów" to zderzenie kultury Indian z obecną cywilizacją

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 10:08
 - Staram się wchodzić na nowe terytoria, tam gdzie gubią się recenzenci - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser filmu "Dolina Bogów" Lech Majewski.
rozwiń zwiń