X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Muzeum Niepodległości pełne jest wyjątkowych wystaw". Beata Michalec zachęca do odwiedzin

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 23:59
- Zapraszamy przede wszystkim do Pałacu Przebendowskich - Radziwiłłów przy Alei Solidarności 62. Ma on swoją historię, tajemnice. W tej chwili jest po głównej modernizacji przeprowadzonej ze środków unijnych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Michalec, wicedyrektor Muzeum Niepodległości.
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej po rewitalizacji otwarte dla zwiedzających
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej po rewitalizacji otwarte dla zwiedzającychFoto: Forum/Joanna Borowska

- Czekają na Państwa nieodkryte do tej pory wystawy stałe. Są one wyjątkowe, w wyjątkowy sposób zostały przygotowane. Tych wystaw jest kilka - zaznaczyła Beata Michalec. - Nie chciałabym zdradzać szczegółów. Jeśli Państwo przyjdą, to nie będą rozczarowani - dodała.

Oprócz głównej siedziby do oddziałów Muzeum Niepodległości należy też Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. - Miejsce, które wyrosło po powstaniu listopadowym jako zemsta na warszawiakach i narodzie polskim za powstanie listopadowe. Przez więzienie w Cytadeli przeszli powstańcy nie tylko styczniowi, ale również osoby, które były związane z ruchem niepodległościowym - przypomniała szefowa Muzeum Niepodległości.

PAP Wawel śnieg zima 1200.jpg
"Weekend kulturalny". Wawel znów otwarty

- Muzeum otacza przepiękny krajobraz żoliborskiego wzgórza. Tutaj właśnie znajduje się X Pawilon. Prezentujemy wyjątkowe wystawy poświęcone historii niepodległości Polski. Wchodząc tu, przenosicie się Państwo w czasie, widząc tragedię zaborów i okresu odzyskania niepodległości, tego wielkiego narodowego ruchu, z którego jesteśmy tak bardzo dumni - zaznaczyła.

- Do naszych oddziałów należy Muzeum Więzienia Pawiak. Pamiętamy go z historii, z czasów II wojny światowej. Był aresztem, z którego nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale w ogóle Polacy byli wywożeni do obozów koncentracyjnych. Zanim trafili na Pawiak, przechodzili długą gehennę - opowiedziała Beata Michalec.     


Posłuchaj
21:55 _PR24_AAC 2021_02_25-23-36-50.mp3 Beata Michalec o ofercie Muzeum Niepodległości ("Weekend kulturalny")

   

Gośćmi audycji Mai Kluczyńskiej byli także Jakub Przebindowski – reżyser spektaklu "Matka" i Małgorzata Bornowska – dyrygent.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

GośćBeata Michalec (wicedyrektor Muzeum Niepodległości)

Data emisji: 25.02.2021

Godz. emisji: 23.35

kmp

Czytaj także

"Jego najcenniejsze fotografie powstały jako zlecenia komercyjne". Radosław Osiński o Helmucie Newtonie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 10:00
- Zgromadziliśmy 200 prac Helmuta Newtona, a wystawa "Lubię silne kobiety" ma charakter retrospektywny - mówił Radosław Osiński, kurator w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królewski Ogród Światła w Wilanowie. To trzeba zobaczyć

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 23:59
- Okazało się, że ten rozwijany projekt świetlny w kolejnych sezonach potrafił przykuć uwagę bardzo licznej publiczności. Odwiedziło nas ponad milion osób różnej publiczności. Taka propozycja o charakterze popkulturowym złamała elitarny obraz samej rezydencji królewskiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie.
rozwiń zwiń