more_horiz

Nowa płyta Kasi Moś z przebojami Karin Stanek. "Wszystko było wyzwaniem"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 08:10
- Jeśli już czerpać z kogoś i brać czyjś utwór na swoje barki, to powinno się coś zmienić, żeby pokazać własny świat. Po co kolejny raz nagrywać taki sam świetny utwór? Wiadomo, że lepiej tego nie zrobimy. Możemy to zrobić tylko inaczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Kasia Moś, która przygotowała płytę z przebojami Karin Stanek. 
Audio
  • Kasia Moś o płycie z przebojami Karin Stanek (Weekend kulturalny)
Na płycie Kasi Moś znajdzie się 11 utworów Karin Stanek
Na płycie Kasi Moś znajdzie się 11 utworów Karin StanekFoto: PAP/Leszek Szymański

Płytę Kasi Moś zapowiada singiel "Autostop", którego premiera odbyła się w piątek 21 stycznia, a oryginalny tytuł utworu to "Jedziemy autostopem". 

Gość Polskiego Radia 24 przyznała, że na płycie będzie wiele z oryginalnej Karin Stanek. - Jednak niektóre utwory zachowały tylko tekst. Warstwa instrumentalna i melodyczna są zupełnie inne. W "Autostopie" zwolniliśmy tempo, utwór stał się bardziej dramatyczny i nostalgiczny - tłumaczyła Kasia Moś. 

Przyznała też, że wszystkie piosenki stanowiły wyzwanie. - Jeśli już czerpać z kogoś i brać czyjś utwór na swoje barki, to powinno się coś zmienić, żeby pokazać własny świat. Po co kolejny raz nagrywać taki sam świetny utwór? Wiadomo, że lepiej tego nie zrobimy. Możemy to zrobić tylko inaczej - tłumaczyła. - Bardzo lubię "Proszę nie płacz już", piękna jest "Modlitwa" i "Gwiazda". Chyba najmniej jestem związana z "Malowaną lalą" i "Jimmy Joe" - dodała Moś. 

Na płycie znajdzie się 11 utworów Karin Stanek. - Raczej nie uda się nakręcić teledysków do wszystkich, ale na pewno po "Autostopie" przyjdzie pora na "Tato kup mi dżinsy". Teledyski chcemy kręcić w bytomskich lokacjach. Mam też nadzieję na trasę koncertową - podsumowała piosenkarka. 

Posłuchaj
23:01 PR24 2022_01_21-23-36-04.mp3 Kasia Moś o płycie z przebojami Karin Stanek (Weekend kulturalny) 

Karin Stanek podobnie jak Kasia Moś pochodziła z Bytomia. W latach 60. ubiegłego wieku należała do najpopularniejszych polskich piosenkarek i była jednym z symboli tzw. bigbitu. Utwory "Autostop", "Malowana lala", czy "Chłopiec z gitarą" znała i nuciła cała Polska. Płyta Kasi Moś ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Kasia Moś

Data emisji: 21.01.2022

Godzina: 23.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także