more_horiz

"GraMY - WYgramy". Podróż przez krainę dźwięków w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 08:06
W Centrum Nauki Kopernik dzieje się bardzo dużo. Noc Muzeów, Piknik Naukowy oraz wystawa "GraMY - WYgramy" - to tylko niektóre atrakcje. O wydarzeniach w CNK, w Polskim Radiu 24 opowiedziała rzecznik prasowa Centrum Katarzyna Nowicka.
Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu
Centrum Nauki Kopernik na warszawskim PowiśluFoto: Shutterstock/ aquatarkus

Wystawa czasowa "GraMY - WYgramy" pokazuje zwiedzającym, że muzykę można znaleźć praktycznie wszędzie. W podmuchu powietrza, kawałku drewna czy metalowej rurze, również w przedmiotach, których używamy na co dzień - patyku, słomce albo butelce.

My sami też stanowimy swoiste instrumenty muzyczne - odkrywamy to wsłuchując się w rytm serca lub po prostu uderzając dłonią o dłoń. A kiedy klaszczemy, najlepiej robić to w grupie. Wtedy słychać nas naprawdę głośno - jak orkiestrę symfoniczną. 

"GraMY - WYgramy" to niezwykła podróż przez krainę dźwięków i wibracji. Stukając, pukając, poklepując i dmuchając, zmienisz eksponaty w instrumenty, na których zagrasz własną melodię.

W audycji także o Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbędzie się 21 maja. Tematem wydarzenia jest woda. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:29 _PR24_AAC 2022_05_13-23-35-27.mp3 Katarzyna Nowicka o atrakcjach w Centrum Nauki Kopernik (Weekend Kulturalny) 

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Katarzyna Nowicka (rzecznik prasowa Centrum Nauki Kopernik)

Data emisji: 13.05.2022

Godzina: 23.35

PR24, CNK

Zobacz także

Zobacz także